Ostatnia prosta przed targami opakowań

Od niedawna nowym trendem wśród opakowań są opakowania inteligentne. Posiadają one interaktywny wskaźnik, który monitoruje świeżość, temperaturę i szczelność opakowania. Na uwagę zasługują również nalepki RFID, które dostarczają informację o zapakowanym produkcie. W ofercie targów nie zabraknie również etykiet zapachowych, które roztaczają zapach drzew, kwiatów, owoców, przypraw, ziół oraz produktów spożywczych typu kawa, czekolada, cola lub pizza. Warto również przyjrzeć się z bliska innowacyjnej technologii druku cyfrowego ink jet uv, która pozwala na nisko i wysokonakładowe etykietowanie produktów. Wymienione rozwiązania to jedne z wielu propozycji, które prezentowane będą podczas zbliżających się Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations.

Warto podkreślić, iż opakowania nie tylko zapewniają wysoką jakość produktu, ale również pełnią funkcję informacyjną i reklamową. Podkreślać to będą prowadzący seminaria learnShops, które są bezpłatne dla wszystkich uczestników targów. Prezentacje poprowadzą cenieni prelegenci z Polski i zagranicy. Na uwagę zasługują również warsztaty organizowane w ramach targów. "Jak opakować brandy?" to spotkanie, podczas którego dowiedzieć się będzie można, w jaki sposób opakowanie pozycjonuje produkt i markę. Interesująco zapowiadają się również warsztaty kreatywne "Opakuj Pięknie", organizowane przez firmę Multi Packaging Solutions (dawniej Chesapeake/Cartondruck). Twórcza zabawa w kreację opakowania, od idei, przez grafikę, bryłę, materiały, zdobienia sprawi, iż każdy będzie mógł sprawdzić, jak to jest, być współtwórcą pięknego opakowania. Materiały bazowe nadal pozostają niespodzianką dla uczestników.

W ramach targów będzie miała również miejsce wystawa opakowań kartonowych zwycięzców i finalistów Pro Carton/ECMA Carton Award 2014.

Na koniec warto wspomnieć o Strefie Studenta. To właśnie tu będzie można spotkać młodych, ambitnych i pełnych energii studentów, którzy już niedługo zasilą rynek pracy. Targi to szansa na zapoznanie się z ich portfolio i wyprzedzenie konkurencji poprzez rozpoczęcie owocnej współpracy.

Internetowa rejestracja umożliwia bezpłatny wstęp na targi. Więcej szczegółów na stronie internetowej organizatora.

Packaging Innovations