Ostrożny transport delikatnych produktów spożywczych

Ostrożny transport delikatnych…
Urządzenie próżniowe Piab piFLOW®t jest specjalistycznym przenośnikiem delikatnych produktów spożywczych i składników żywności. Stanowi ono skuteczne rozwiązanie problemu wykorzystania technologii próżniowej w transporcie delikatnych produktów spożywczych, takich jak orzechy, ziarna, fasola, słodycze, suplementy diety i kapsułki. Nowy przenośnik ma potencjał w dziedzinie zautomatyzowanego transportu delikatnych produktów. Jest on wyposażony w innowacyjną i niezwykle wydajną technologię, która jest obecnie na etapie rejestracji patentu.

- Kontrolowana niska szybkość na ukierunkowanym wlocie do przenośnika oraz eliminacja wszystkich ostrych krawędzi są kluczem do naszego sukcesu; te cechy zapewniają, że produkty są obsługiwane w naszych przenośnikach z dużą ostrożnością - mówi Jarno Tahvanainen, wiceprezes działu transportu materiałów Piab. - Nie będzie więcej pokruszonych cukierków w fabrykach wykorzystujących piFLOW®t.

Urządzenie piFLOW®t nadaje się do transportu do czterech milionów produktów na godzinę. Dla przemysłu spożywczego umożliwia on bezpieczną obsługę powlekanych słodyczy, cukierków, palonych ziaren kawy, całych orzechów i tabletek. piFLOW®t bezpiecznie przenosi produkty pomiędzy różnymi sekcjami przetwarzania, takimi jak tabletkarki, bębny powlekające i linie do pakowania w blistry, unikając ryzyka uszkodzenia produktu oraz eliminując stosowanie nieodpowiedniego wyposażenia standardowego i alternatywnych, często ciężkich, manualnych procedur.

Podstawą piFLOW®t jest zastrzeżona, innowacyjna technologia piGENTLE, która utrzymuje delikatny przepływ produktów poprzez regulację ciśnienia zasilania pompy. Dzięki temu transportowane wrażliwe produkty są traktowane tak delikatnie, jak to tylko możliwe. piFLOW®t jest rozszerzeniem popularnych i wysokiej jakości przenośników Piab piFLOW® oferowanych do transportu proszku i materiałów sypkich i został specjalnie opracowany, aby spełnić rygorystyczne wymagania dotyczące bezpieczeństwa pracy i higieny w przemyśle farmaceutycznym (piFLOW®p), spożywczym (piFLOW®f) i (piFLOW®i) chemicznym.

Piab


Czytaj więcej: Maszyny pakujące 54