Otwarto nową halę Voss Automotive pod Legnicą

Otwarto nową halę Voss Automotive…
W ubiegłym tygodniu uroczyście otwarto nową halę fabryki Voss Automotive w gminie Legnickie Pole na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W rozbudowę zakładów produkujących przewody dla motoryzacji obecna od 10 lat na polskim rynku firma zainwestowała 50 mln zł.

Zrealizowana inwestycja polegała na rozbudowie istniejącego przedsiębiorstwa, wprowadzeniu dodatkowych produktów (m.in. nowych wysokotemperaturowych przewodów SCR) oraz zmianie dotychczasowego procesu produkcyjnego. Zakupiono linie produkcyjne wraz z niezbędnym oprogramowaniem oraz wybudowano budynek o powierzchni 12 tys. m kw., składający się z powierzchni produkcyjnej, magazynowej oraz socjalno-biurowej. Inwestycja objęła również budowę wjazdów, dróg wewnętrznych, palców manewrowych, parkingów oraz całej infrastruktury niezbędnej do prawidłowej realizacji projektu.

Firma Voss Automotive Polska Sp z o.o. funkcjonuje na terenie gminy Legnickie Pole od 2004 roku. Początkowo spółka zamierzała postawić fabrykę o powierzchni 5 tys. m kw. i miała zatrudniać 150 osób, ale do czerwca ub.r. sama fabryka zajmowała już powierzchnię ponad 10 tys. m kw., a spółka zatrudniała 565 osób. Obecnie firma zatrudnia ponad 760 osób.

W podlegnickiej fabryce spółka produkuje m.in. przewody do katalitycznej redukcji spalin ogrzewane elektrycznie i cieczą, przewody do pneumatycznych zawieszeń samochodowych, hamulcowe i do układów sterowania oraz przewody paliwowe. Ważnym elementem wielu z nich są poliamidy. Produkty trafiają na rynek UE, Ameryki Północnej i Południowej oraz Azji.