PCC Exol rozszerzy produkcję betain

PCC Exol rozszerzy produkcję betain
W dn. 1 października spółka PCC Exol otrzymała zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w Podstrefie Brzeg Dolny Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Zezwolenie było konieczne dla realizacji planów modernizacji i rozbudowy ciągu produkcyjnego do wytwarzania betain, amfoterycznych środków powierzchniowo czynnych używanych głównie do produkcji kosmetyków - szamponów i płynów do kąpieli.

Zgodnie z prospektem emisyjnym spółki, wielkość produkcji ma wynieść ok. 5 tys. ton rocznie. Wartość inwestycji, której zakończenie planowane jest na 31 grudnia 2015 roku, przekroczy 10 mln 745 tys. zł. W związku z rozszerzeniem działalności PCC Exol zwiększy zatrudnienie o sześciu nowych pracowników, których etaty zostaną zachowane przez minimum 5 lat.

Firma PCC Exol powstała w wyniku połączenia spółki PCC Exol z Kompleksem Środków Powierzchniowo Czynnych PCC Rokita. Główna siedziba firmy znajduje się w Brzegu Dolnym, gdzie umiejscowiona jest również produkcja anionowych i niejonowych środków powierzchniowo czynnych. W 2011 uruchomiona została wytwórnia etoksylatów w Płocku.

PCC Exol wchodzi w skład międzynarodowej grupy spółek PCC, działającej pod kierownictwem firmy PCC SE z siedzibą w niemieckim Duisburgu. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży trzech głównych pionów - Chemii, Energii i Logistyki - wyniosły w 2012 roku ok. 680 mln euro. PCC działa w 16 krajach i w 32 różnych lokalizacjach, zatrudniając ponad 2,8 tys. pracowników.


Czytaj więcej: Chemikalia 188 Inwestycje 716