Packaging Innovations po raz szósty

Wystawcy posiadający w swojej ofercie innowacyjne rozwiązania w dziedzinie technologii produkcji opakowań, nadruku, wykorzystania materiałów czy recyclingu mogą wziąć udział w Programie Innowacja. Dzięki specjalnemu oznaczeniu tych firm, goście targowi bez problemu znajdą nowatorskie rozwiązania i produkty, które są najczęściej poszukiwanym elementem na targach.

Organizatorzy nie zapominają o znaczeniu ekologii w produkcji opakowań oraz problemie zagospodarowania zużytych opakowań. W ramach programu towarzyszącego targom odbędzie się więc konferencja Logistyka Odzysku, której wiodącym tematem będzie Odpowiedzialny Ekologicznie Łańcuch Dostaw. Celem konferencji jest wymiana doświadczeń w zakresie zrównoważonego gospodarowania odpadami oraz propagowanie społeczeństwa recyklingu. Organizatorem konferencji jest Eko Cykl Organizacja Odzysku SA.

Na targach po raz trzeci pojawi się Strefa Studenta, gdzie zadebiutują studenci zajmujący się kreowaniem opakowań. Prezentacja projektów na targach umożliwi im nawiązanie kontaktów z firmami zajmującymi się produkcją opakowań, a także z firmami, które zajmują się ich wykorzystywaniem. Wśród odwiedzających pojawiają się przedstawiciele dużych koncernów z różnych branż, ale także właściciele niewielkich przedsiębiorstw, którzy stawiają na wyszukane i nieszablonowe opakowania. Będzie to więc niezwykła szansa dla studentów na pokazanie swoich pomysłów szerokiemu gronu potencjalnych odbiorców.

W programie towarzyszącym targom nie zabraknie również stałego elementu targów easyFairs - seminariów learnShops - cyklu wykładów i prezentacji, podczas których znani i cenieni w branży eksperci opowiedzą o najnowszych technologiach i trendach dzieląc się przy tym swoim doświadczeniem i znajomością branży. W programie seminariów m.in. innowacyjne opakowania dla branży kosmetycznej oraz case studys na przykładzie firm z branży FMCG.

Packaging Innovations 2014


- Targi Packaging Innovations to przede wszystkim źródło inspiracji zarówno dla producentów jak i odbiorców opakowań, to wydarzenie, na którym każdy podążający na trendami w branży powinien się pojawić - przekonuje Anna Stawarz, specjalista ds. Organizacji Targów. - Dlatego już dziś zachęcamy do rejestracji online, która upoważnia do bezpłatnego wstępu. Tym z Państwa, którzy chcieliby zaprezentować swoją ofertę na targach przypominamy o promocji cenowej trwającej do 15 grudnia 2013 r.