Park maszynowy ThyssenKrupp Energostal ruszy wiosną

Już za kilka tygodni firma ThyssenKrupp Energostal uruchomi cały swój park maszynowy w Dąbrowie Górniczej. W tej chwili spółka zajmuje się przenoszeniem Centrum Serwisowego do kompleksu nowych hal magazynowych.

ThyssenKrupp Energostal z siedzibą w Toruniu zajmuje się dystrybucją tworzyw sztucznych oraz wyrobów hutniczych na terenie naszego kraju. Dysponuje asortymentem produktów wykonanych tworzyw sztucznych dla sektora reklamowego, przemysłu i budownictwa oraz asortymentem ze stali węglowej, nierdzewnej i metali nieżelaznych.

Przykładem produktów tworzywowych niech będą choćby płyty z poliwęglanu litego z ochroną i bez ochrony UV lub warstwowe płyty DIBOND z aluminium i tworzywa sztucznego, w których rdzenną warstwą jest polietylen obłożony z dwóch stron warstwą aluminium. Z kolei w zakresie produktów dla branży opakowaniowej ThyssenKrupp może pochwalić się ofertą folii stretch i folii bąbelkowej dwuwarstwowej.

Od kilku lat przedsiębiorstwo notuje znaczne wzrosty jeśli chodzi o wartość swojej sprzedaży. Jeszcze sześć lat temu poziom tej sprzedaży oscylował wokół 268 mln zł rocznie, w 2005 r. udało się już przekroczyć poziom 1 mld zł. Obecnie natomiast sprzedaż wynosi więcej niż 1,7 mld zł. W gronie odbiorców ThyssenKrupp Energostal jest ponad 30 tys. klientów.

W tej chwili w firmie trwa proces przenoszenia Centrum Serwisowego do zespołu nowoczesnych obiektów magazynowych w Dąbrowie Górniczej. Znajdzie się tam bogato wyposażony park maszynowy, który w całości zacznie funkcjonować wczesną wiosną tego roku.

Co to oznacza m.in. dla klientów firmy?

Nowe Centrum pozwala m.in. na wykonywanie w jednym miejscu wszelkich zadań związanych z serwisem. Umożliwia też składowanie dostępnego asortymentu. No i oczywiście pozwala na znaczne skrócenie czasu przy realizacji zamówień.

By wszystko działało jeszcze sprawniej w tym samym miejscu, co Centrum jeszcze w tym roku zostanie uruchomiony park maszynowy. Tym samym powstanie imponujący kompleks. Hale, budynki oraz prawo do użytkowania wieczystego działki, na której dotychczas mieściło się Centrum Serwisowe TK Energostal zostały wystawione do przetargu.

Zresztą warto zauważyć, że wspomniane Centrum, to największy tego typu ośrodek w naszej części Europy. Dysponuje łączną powierzchnią 75 tys. mkw., docelowo ma tam pracować 400 osób. ThyssenKrupp zainwestował w nie 160 mln zł. W historii całej grupy jest to wyjątkowa inwestycja, ponieważ ośrodek stał się siedzibą trzech segmentów koncernu: Steel, Services oraz Stainless. Co istotne segment Services, do którego należy ThyssenKrupp Energostal jest w stanie pochwalić się największą na świecie siecią dystrybucji metali i tworzyw sztucznych.

Czytaj więcej: Inwestycje 716 Maszyny 480

brak
 

Tworzywa sztuczne, poliwęglan, plexi, pcw, polietylen, polipropylen, polistyren, styrodur, PET, PETG, Dibond, Alucobond, HPL-e, MDF, OSB, Stretch i inne

Polska