Pełny łańcuch procesów z sektora tworzyw sztucznych na targach FKT i FMB

Pełny łańcuch procesów z sektora tworzyw sztucznych na targach FKT i FMB
Jedenasta edycja targów FMB przeznaczonych dla dostawców z dziedziny inżynierii mechanicznej, które odbędą się w Bad Salzuflen w dn. 4-6 listopada 2015 r., zapewni inżynierom z działów projektowych i zaopatrzenia z dziedziny mechaniki i inżynierii produkcji obszerny przegląd rynkowy komponentów, systemów i oferowanych usług. Podczas poprzednich edycji organizatorzy i uczestnicy odczuwali pewien niedosyt - podczas gdy dziedzinę obróbki metali reprezentowali liczni specjaliści z zakresu m.in. odlewów żelaza i metali lekkich, produkcji narzędzi i form oraz produkcji obrabiarek do metali, liczba dostawców z dziedziny tworzyw sztucznych była stosunkowo niewielka.

Nadchodzące targi FMB mają przynieść zmianę w tym zakresie. Clarion Events Deutschland, firma z Bielefeld zajmująca się organizacją imprez targowych, uruchamia w 2015 roku specjalistyczne targi FKT, które poświęcone będą inżynierii tworzyw sztucznych, a odbywać się będą równolegle z targami inżynierii mechanicznej. FKT to targi skierowane dla inżynierów projektowych, inżynierów działów zaopatrzenia i decydentów z sektora obróbki tworzyw sztucznych.

Region Ostwestfalen-Lippe stanowi ważne centrum tego przemysłu, obejmujące około 500 firm zatrudniających 17 tys. pracowników i generujących roczną sprzedaż przekraczającą 3 mld euro. Trzeba do tego dodać wiele zakładów produkcyjnych wykorzystujących ogromną liczbę elementów z tworzyw sztucznych do produkcji takich podzespołów, jak uchwyty, przełączniki, elementy sterowania, urządzenia AGD i podzespoły dla motoryzacji.

Targi są sponsorowane przez sieć Kunststoffe in OWL e.V., reprezentującą przemysł tworzyw sztucznych z regionu Ostwestfalen-Lippe (OWL). Swój udział w targach zgłosiło już wiele znanych firm, jak np. PSG, Carl Zeiss, Simcon, Coffee, Reboplastik, Heitec, Renishaw, Günther Heißkanaltechnik i HiTeCH.

Targi FKT będą stanowiły interesujące uzupełnienie targów FMB z punktu widzenia ich użytkowników.

- Większość odwiedzających targi FMB to inżynierowie projektowi, inżynierowie działów zaopatrzenia i kadra zarządzająca z firm produkcyjnych średniej wielkości - mówi Christian Enßle, show manager targów FMB i FKT. - Wiele z tych firm zaopatruje się w komponenty z tworzyw sztucznych lub wykonuje je we własnych zakładach form wtryskowych. Objęcie zasięgiem rynku obróbki tworzyw sztucznych oraz zaoferowanie odwiedzającym i wystawcom możliwości nawiązania nowych kontaktów biznesowych jest więc logiczną konsekwencją naszej działalności.

Synergię między targami FMB i FKT zapewnia ich tematyka. Niektóre z reprezentowanych na targach obszarów zainteresowań ze strony inżynierii mechanicznej, takich jak robotyka, kontrola jakości czy usługi zorientowane na produkcję (począwszy od projektu koncepcyjnego poprzez symulację i testowanie, a skończywszy na logistyce) są również istotne dla firm zaangażowanych w inżynierię tworzyw sztucznych, co podkreśla możliwość odniesienia obopólnych korzyści przez oba sektory.