Pięć lat firmy Lanxess na rynku środkowoeuropejskim

Pięć lat firmy Lanxess na rynku środkowoeuropejskim
Od chwili założenia w 2008 roku firmy Lanxess Central Eastern Europe s.r.o. w Bratysławie, sprzedaż na pięciu głównych rynkach, tj. w Polsce, Austrii, Słowacji, Czechach i na Węgrzech wzrosła o ponad 40% - od ok. 220 mln euro do ok. 306 mln euro w ubiegłym roku.

Zdaniem przedstawicieli firmy, silny wzrost Lanxess zawdzięcza swojej ofercie skierowanej dla branży oponiarskiej i motoryzacyjnej. W tym roku firma spodziewa się, że obroty branży oponiarskiej w Europie Środkowej i Wschodniej wzrosną o około 5,5%. Ponadto przewiduje się, że wartość branży moto­ryzacyjnej wzrośnie o 2% w tym roku i średnio o ok. 4% rocznie między rokiem 2014 a 2017.

Na rynku środkowoeuropejskim obrót wyrobami i chemikaliami gumowymi stanowi kluczowe pole działania firmy. Innym ważnym elementem w sprzedaży firmy są produkty high-tech wykonywane z tworzyw sztucznych. Tworzywa sztuczne jakości premium znajdują zastosowanie w ekonomicznych pojazdach o lekkiej konstrukcji. Pomimo niskiej masy są one stabilne oraz (szczególnie w przypadku plastikowych kompozytów) zapewniają alternatywę na przykład dla znacznie cięższych metali. Około połowy wolumenu sprzedaży tych produktów w regionie generują klienci z branży motoryzacyjnej i dostawcy dla tej branży. Poza tym popularnością się cieszą pigmenty nieorganiczne stosowane w branży budowlanej.

Czytaj więcej: Rynek 830 Chemikalia 188

Lanxess jest jedną z największych chemicznych firm w Europie. Zajmuje się m.in wytwarzaniem syntetycznej
 

Lanxess jest jedną z największych chemicznych firm w Europie. Zajmuje się m.in wytwarzaniem syntetycznej gumy.

Polska, 02-017 Warszawa, Aleje Jerozolimskie 123 A