Pierwsza edycja KOMPOZYTmeeting w Sosnowcu

Pierwsza edycja KOMPOZYTmeeting w Sosnowcu
Expo Silesia zaprasza na premierowe wydarzenie poświęcone kompozytom - Salon Technologii i Materiałów Kompozytowych KOMPOZYTmeeting, które odbędzie się w dniach 28 lutego - 2 marca 2017 roku w Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Silesia w Sosnowcu. Będzie to doskonała okazja do przedstawienia produktów, pozyskania nowych kontraktów, a także do zapoznania się tematyką branży kompozytów. W ramach targów zaprezentują się firmy, organizacje, instytucje oraz wydawnictwa specjalistyczne związane z produkcją i zastosowaniem materiałów kompozytowych.

Utrzymane w formule B2B wydarzenie daje możliwość spotkania w jednym miejscu dyrektorów technicznych i wykonawczych, kadry zarządzającej i inżynierskiej w zakładach przemysłowych, a także specjalistów, techników oraz pracowników naukowych. Podczas premierowej edycji uruchomiona zostanie Specjalna Strefa Pokazowa przeznaczona dla maszyn i urządzeń do produkcji materiałów kompozytowych. Taka strefa to nie tylko większa przestrzeń ekspozycyjna, ale także możliwość pokazania maszyn i urządzeń w ruchu.

Podczas KOMPOZYTmeeting nie zabraknie licznych spotkań i wydarzeń o charakterze seminaryjno-konferencyjnym związanych z branżą. Jednym z takich wydarzeń będzie seminarium pn. "Materiały kompozytowe w przemyśle", organizowane wspólnie z Wydziałem Inżynierii Materiałowej i Metalurgii Politechniki Śląskiej oraz Polskim Towarzystwem Materiałów Kompozytowych. Zarówno sama wystawa, jak również jej część merytoryczna będą znakomitą okazją do nawiązania licznych kontaktów biznesowych z profesjonalną publicznością, do wymiany poglądów i doświadczeń, a także do zdobycia fachowej wiedzy o innowacyjnych rozwiązaniach w branży.

Premierowa edycja salonu odbędzie się w ramach Targów Technologii Przemysłowych INDUSTRYmeeting - wydarzenia poświęconego innowacyjnym technologiom i rozwiązaniom przemysłowym, którego zakres tematyczny będzie się skupiał wokół najistotniejszych sektorów przemysłu takich jak: cięcie, szlifowanie, wykrawanie, lutowanie i zgrzewanie, technologie pomiarowe, hydraulika, automatyka i pneumatyka oraz właśnie kompozyty.

Aglomeracja śląska to największy rynek przemysłowy w Polsce. Organizator targów posiada bogate doświadczenie w organizacji dużych specjalistycznych wydarzeń branżowych. To właśnie w Expo Silesia z dużym sukcesem organizowane są Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX oraz Międzynarodowe Targi Spawalnicze ExpoWELDING. Świetna infrastruktura drogowa zapewnia łatwą dostępność obiektów targowych dla dużej liczby potencjalnych klientów - 8 milionów odbiorców zamieszkuje w zasięgu godziny jazdy samochodem.

Czytaj więcej: Kompozyty 173