Pierwsze użycie nowego środka Millad w Polsce

Pierwsze użycie nowego środka Millad w Polsce
Firma Bielenda, polski producent olejków do kąpieli, jako pierwszy w naszym kraju użyje środka Millad NX8000. Jest to substancja zwiększająca przejrzystość polipropylenu. Ma podnieść efekty wizualne opakowań z tego tworzywa. Producentem środka jest koncern Milliken Chemical.

Produkująca naturalne kosmetyki firma Bielenda rozpoczęła właśnie kampanię promującą gamę swoich olejków do kąpieli. Firmie zależało na umieszczeniu nowych olejków w butelkach o idealnej przejrzystości, oddających kolory kosmetyków. Opakowania miały podkreślać prestiżowy charakter linii produktów.

Po rozważeniu różnych technologii produkcji opakowań oraz alternatywnych materiałów wśród których znalazły się m.in. PVC oraz PETG Bielenda zdecydowała się na butelki formowane metodą wytłaczania z rozdmuchem. Opakowania są produkowane z polipropylenu zawierającego Millad NX8000.

Pierwsze użycie nowego środka klaryfikującego Millad w Polsce


Polimer, dzięki swojej niskiej gęstości oraz wysokim właściwościom mechanicznym, pozwala na zmniejszenie zużycia materiału służącego do produkcji polipropylenowych opakowań. Dzięki temu pojemniki mogą ważyć o około 20 proc. mniej niż ich odpowiedniki z PVC i o 10 proc. mniej niż butelki wykonane z PETG. W dodatku są łatwiejsze w produkcji, gdyż nie wymagają wstępnego osuszania. Metoda wytłaczania z rozdmuchem pozwala ponadto na znaczne ograniczenie kosztów produkcji oraz dużą dowolność projektową.

- Stopień przejrzystości opakowań uzyskiwany dzięki zastosowaniu środka Millad NX8000 pozwala nam wyróżnić nasze produkty na sklepowych półkach - mówi Magdalena Koćwin, Marketing Manager w Bielenda. - Inwestujemy znaczne środki w rozwój oferowanych przez nas naturalnych kosmetyków, a opakowania powinny właściwie podkreślać to zaangażowanie. Spodziewamy się, że kombinacja wysokiej jakości produktu w wyjątkowym opakowaniu pozwoli nam przyciągnąć uwagę klientów szukających czegoś specjalnego.

- Millad 3988, środek zwiększający przeźroczystość polipropylenu produkowany przez Milliken wyznaczał branżowe standardy od wczesnych lat 90-tych - mówi Bernard Vermeersch, Senior Development Engineer w Milliken. - Wystarczy tylko spojrzeć na opakowania formowane wtryskowo i metodą wtrysku z rozdmuchem, do produkcji których został zastosowany nasz środek, a w których widać uzyskane dzięki niemu zwiększenie przejrzystości opakowania o połowę w stosunku do dotychczasowych standardów. Dzięki niemu przezroczystość polipropylenu stała się rzeczywistością nawet w opakowaniach o stosunkowo grubych ściankach - dodaje Bernard Vermeersch.

Pierwsze użycie nowego środka klaryfikującego Millad w Polsce


W opakowaniach produkowanych metodą wytłaczania z rozdmuchem do niedawna trudniej było zauważyć tego typu korzyści niż w innych rodzajach opakowań, ponieważ klarowność w pewnym stopniu zależy od powierzchni ściany. Zwykle niskie ciśnienia oraz rodzaj wykończenia powierzchni formy stosowane w wytłaczaniu z rozdmuchem nie dają najlepszych powierzchni ścian.

- Teraz najnowsze żywice pomagają skutecznie wyeliminować ten problem. Nowe gatunki żywic zawierające Millad NX8000 pozwalają uzyskać butelki wytłaczane z rozdmuchem, których właściwości optyczne dorównują PVC. Producenci mogą osiągnąć poziom połysku 120 pod kątem 60 st., poziom przejrzystości 95 proc. i tylko 6 proc. zamglenia. Takie wartości dotychczas były nieosiągalne w przypadku polipropylenu wytłaczanego z rozdmuchem.

Czytaj więcej: Opakowania 1108