Pillar Technologies na Taropaku

Pillar Technologies na Taropaku
Z szeregiem uniwersalnych rozwiązań z zakresu zadruku, ekstruzji oraz laminacji będą mogli zapoznać się osoby przybywające na poznańskie targi Taropak.

Firma zaprezentuje specjalnie dla drukarni oraz przetwórców folii swoje uniwersalne aktywatory koronowe. Ich technologia wykorzystuje opatentowany system wymiennych pakietów elektrodowych. Pozwala to pracować na różnych podłożach foliowych przy zastosowaniu walców nieizolowanych na podłożach przewodzących, walców powlekanych na podłożach nieprzewodzących lub walców podwójnie izolowanych na podłożach delikatnych.

Interesującym rozwiązaniem są opatentowane wymienne elektrody modułowe. Pakiety elektrodowe w stacjach uniwersalnych można wymienić w kilka sekund. Wystarczy wysunąć segmentową elektrodę ze stali nierdzewnej, wstawiając w jej miejsce elektrodę ceramiczną. To już wystarczy aby przystąpić do obróbki folii w układzie podwójnej izolacji. Po wyjęciu walca z obciągiem gumowym i zastąpieniu go walcem nieizolowanym można przystąpić do obróbki folii przewodzących. Opatentowana konstrukcja modułowa elektrod sprawia, że ich czyszczenie i wymiana nie wymagają wysiłku, a przestój jest minimalny.

Pillar Technologies na Taropaku

Warto zwrócić uwagę również na zespoły elektrod wymiennych.

Pierwszym z tej grupy asortymentów pokazanych przez Pillar Technologies będą elektrody segmentowe ze stali nierdzewnej. W połączeniu z walcami powlekanymi umożliwiają one obróbkę folii o różnej szerokości lub aktywację pasmową. Możliwe jest to do osiągnięcia przy wyższych poziomach aktywacji.

Następne w kolejności, czyli elektrody żebrowe ze stali nierdzewnej są już stosowane w połączeniu z walcami izolowanymi dla wydajnego aktywowania trudnych materiałów nieprzewodzących na całej szerokości w sposób ciągły lub skokowo. Warto zwrócić tez uwagę na ceramiczne elektrody okrągłe lub kwadratowe, które są przeznaczone do aktywacji podłoży foliowych cienkich, metalizowanych lub delikatnych.

Firma pokaże też specjalne zamocowanie zespołów elektrodowych.

W tym wypadku konstrukcja uniwersalnego pakietu elektrodowego pozwala na indywidualne termiczne rozszerzanie się każdego materiału bez uszkadzania elektrod bądź zmiany szczeliny powietrznej. Takie rozwiązanie zapewnia równomierną aktywację na całej szerokości wstęgi foliowej. Specjalne zamocowanie elektrod zapobiega zwarciom elektrycznym wskutek zwęglania narostów. Tym samym pozwala to zredukować nadmierne stany magazynowe części zamiennych oraz skrócić czas czyszczenia i konserwacji.

Rozwiązania zademonstrowane w Poznaniu przez Pillar Technologies charakteryzują się jeszcze kilkoma innymi interesującymi cechami.

Obecna jest tu m.in. mikrometryczna regulacja szczeliny powietrznej. Regulacja szczeliny sprowadza się tu do obracania pokrętłem, skracając przy tym czas ustawiania.

Opatentowany pneumatyczny system przeciągania folii pozwala zaś na obrotowe odchylenie elektrod dla łatwego przeciągania folii oraz umożliwia przemieszczanie węzłów i połączeń poprzez szczelinę powietrzną bez ryzyka zerwania folii bądź uszkodzenia elektrody.

Możliwy jest też stosunkowo łatwy demontaż walca. Odpowiada za to unikalny system z wyciętymi płytami czołowymi i osłonami. Jeśli chodzi natomiast o powłoki walców, to w aktywatorach uniwersalnych można stosować wszelkie dostępne obciągi i powłoki. Dynamicznie wyważone walce posiadają zamontowane na zewnątrz szczotki uziemiające.

Wreszcie warto też wspomnieć o tym, że sztywne aluminiowe płyty czołowe o grubości 25 mm zapewniają zwiększoną sztywność urządzenia, co pozwala wyeliminować problemy zmarszczeń wstęgi i współosiowości.

Czytaj więcej: Maszyny 504 Targi 1039 Folia 331