Plast 2023: minęło 5 lat od ostatniej edycji

Plast 2023: minęło 5 lat od…

Międzynarodowy przemysł przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy wizytę spotka się Mediolanie w dniach 5 -8 września br. Swoją obecność na tegorocznych targach Plast poświęconym technologiom, materiałom i rozwiązaniom dla sektora przetwórczego zadeklarowało już ponad 800 wystawców. Kilkudziesięciu wystawców, uczestniczących w wystawie po raz pierwszy lub powracających do Fiera Milano Rho po kilku edycjach, to wyraźny dowód na popularność tego wydarzenia. Ważnym sygnałem jest także powrót pawilonów chińskiego i irańskiego oraz debiut francuskiej reprezentacji przetwórców.

Rejestracja na targi wciąż trwa a jej celem jest zaproszenie na targi Plast jeszcze większej liczby międzynarodowych wystawców i zwiedzających. Częściowo z tego powodu organizator, Promaplast srl, podpisał umowę synergiczną z Ipack-Ima, aby promować targi wśród producentów opakowań. Jest to sektor ściśle związany z branżą tworzyw sztucznych, odpowiadający za blisko 40% zapotrzebowania na polimery. Postawiono również na delegacje zagraniczne: 30 krajów zostało zaangażowanych w program incoming buyers, ustanowiony przy wsparciu ICE-Agenzia.

Targi Plast 2023 zajmą łącznie sześć hal: w halach 9 i 11 znajdą się stoiska  producentów i dostawców surowców; hale 13 i 15 będą poświęcone wytłaczaniu; a hale 22 i 24 skupią się na formowaniu wtryskowym, rozdmuchiwaniu i materiałach pomocniczych. W edycji 2023 ponownie pojawią się trzy targi satelitarne poświęcone trzem podsektorom: Rubber (poświęcone przetwórstwie gumy); 3D Plast (skupione na produkcji addytywnej i technologiach pokrewnych); oraz Plast-Mat (dla innowacyjnych tworzyw sztucznych). Ponadto, dzięki współpracy z ICE-Agenzia, w tym roku ponownie zostanie wdrożona strefa StartUp, która będzie promować innowacyjne rozwiązania nowych firm.

Innovation Alliance - projekt realizowany w partnerstwie przez tragi Plast przy współudziale Ipack-Ima, Print4All oraz Intralogistica Italia - pojawi się w nowej formule. Ze względu na zmianę kalendarza targów spowodowaną pandemią, organizatorzy zastanawiają się obecnie nad możliwością zorganizowania tego wydarzenia w nowej konwencji.

plast-2018-001-big


Reportaże

Forum