Plast - Box: kwiecień o 32,5 proc. lepszy niż rok wcześniej

Plast - Box: kwiecień o 32,5 proc. lepszy niż rok wcześniej
Firma Plast-Box zanotowała w kwietniu tego roku dynamiczny wzrost sprzedaży. Szczególnie mocno widać to było w odniesieniu do sprzedaży eksportowej kierowanej do Francji.

Eksport Plast – Box w kwietniu tego roku, w porównaniu do kwietnia 2010 wzrósł o 26,7 proc. Rekordowy wynik odnotowany został na rynku francuskim i był lepszy o ponad 120 proc. Bardzo dobry rezultat osiągnięto również na terenie Wielkiej Brytanii, gdzie zwyżka wynosiła 24,4 proc.

Na rynku krajowym Plast Box zanotował za to wzrost sprzedaży o 37,6 proc. w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego. Łączny przyrost sprzedaży w kwietniu był o 32,5 proc. wyższy niż w kwietniu poprzedniego roku. Tak dobry wynik, jeżeli chodzi o eksport produktów, jest związany z pozyskaniem nowych klientów i rozszerzeniem asortymentu opakowań.

Kwietniowe wyniki sprzedażowe nie są jedynymi, które wyróżniają ostatnio firmę Plast - Box. Spółka ponad miesiąc temu wprowadziła do produkcji innowacyjne opakowania oksy-biodegradowalne. W tym samym czasie przeprowadzona została również optymalizacja procesu produkcyjnego, która spowodowała poprawę wydajności. Z kolei zwiększenie produktywności przełożyło się bezpośrednio na rentowność poszczególnych produktów Plast - Box.

Plast - Box: kwiecień o 32,5 proc. lepszy niż rok wcześniej


Swoją rosnącą pozycję na rynku międzynarodowym firma zaznaczyła także poprzez uczestnictwo w ostatnich targach interpack w Niemczech. To największa światowa wystawa opakowaniowa. Plast – Box pokazał tam nowości produkcyjne, a wśród nich rodzinę wiader okrągłych tylu LB do wsadów lekkich, nowe wiadra o pojemności 10-20 litrów do branży chemicznej z udoskonaloną konstrukcją i parametrami technicznymi pojemników oraz pokryw.

Zwiedzającym podobały się też prostokątne i owalne opakowania, których zmieniony design uławia sztaplowanie oraz gwarantuje stabilność w transporcie. Firma demonstrowała dodatkowo zdobienie IML na prostokątach oraz wiadra z dodatkiem d2w.

Te ostatnie z wymienionych, to przyjazne środowisku opakowania oksy-biodegradowalne, które ze względu na swój ekologiczny charakter mają być silnym wzmocnieniem firmowego asortymentu.

Czytaj więcej: Sprzedaż 127 Opakowania 1097