Plast-Box zwiększa eksport na rynek austriacki

Plast-Box zwiększa eksport na rynek austriacki
W 2014 roku spółka Plast-Box znacząco zwiększyła sprzedaż na rynek austriacki. Słupski producent dostarczył tam prawie 3 mln plastikowych pojemników, czyli o ponad 31 proc. więcej w stosunku do roku poprzedniego. Jednocześnie wartość eksportu do tego kraju wzrosła o przeszło 26 proc. r/r. Przdstawiciele firmy zakładają dalszy rozwój na tym rynku - według szacunków w 2015 roku wzrost ma wynieść ok. 20 proc.

- Współpraca Plast-Boxu z Austrią sięga wielu lat wstecz, jednak do 2009 roku byliśmy obecni tam w ograniczonym zakresie - mów Artur R. Skonieczny, dyrektor sprzedaży eksportowej Plast-Box SA. - Rynek zdominowany był wówczas przez światowych liderów w branży opakowań i lokalną konkurencję, a austriackie firmy były dość sceptycznie nastawione do korzystania z usług nowych dostawców. Przełom nastąpił właśnie w 2009 roku, kiedy rozpoczęliśmy współpracę z dystrybutorem działającym od lat na rynku tworzyw i opakowań. Wspólnie przekonaliśmy austriackich partnerów do wyrobów Plast-Boxu. W rezultacie dziś nasze wiaderka sprzedajemy w tym kraju nie tylko poprzez dystrybutora, ale i wprost do finalnych odbiorców. Opakowania te często zdobione są przez Plast-Box na etapie produkcji w najnowszej technologii IML, co pokazuje, że klienci dostrzegają i doceniają wysoką jakość naszych wyrobów.

Pojemniki Plast-Boxu w Austrii trafiają m.in. bezpośrednio do klientów z branży chemicznej, gdzie pakowane są w nie farby czy uszczelniacze, oraz do sektora spożywczego z przeznaczeniem np. na sałatki. Wyroby słupskiego producenta wykorzystywane są także w sieciach handlowych działających na rynku austriackim takich jak Penny, Lidl, Spar czy Aldi.

Plast-Box prowadzi sprzedaż eksportową do 30 krajów europejskich. Po 3 kwartałach 2014 r. eksport stanowił niemal 63 proc. całkowitej sprzedaży grupy.

Czytaj więcej: Opakowania 1140 Sprzedaż 129