Plastal buduje fabrykę w Swarzędzu

Firma Plastal zajmująca się produkcją elementów z tworzyw sztucznych dla branży samochodowej poinformowała o uruchomieniu przez siebie fabryki w Swarzędzu. Do nowego zakładu przeniesione zostaną dwa dotychczasowe centra produkcyjne, które funkcjonują obecnie w Poznaniu i Swarzędzu.

Plastal należy do międzynarodowej grupy wyspecjalizowanej w produkcji elementów z tworzyw sztucznych przeznaczonych dla branży motoryzacyjnej. Grupa zatrudnia blisko 6 tys. osób w 28 fabrykach w 11 krajach, m.in. w Szwecji, Belgii, Włoszech, Hiszpanii, Norwegii, Polsce i Niemczech.

Wytwarzane przez nią zderzaki oraz inne części z tworzyw sztucznych można znaleźć w samochodach takich koncernów jak m.in. Audi, Bentley, BMW, Maybach, Mercedes, Porsche, Saab, Scania i Volvo. Wiadomo już, że produkcja prowadzona w Swarzędzu w przeważającej większości trafiać będzie do samochodów marki Volkswagen, Fiat i Ford.

Swarzędzka fabryka, która ma być ukończona w przyszłym roku stanie na powierzchni 10 tys. mkw. Znajdzie w niej prawie 200 osób, z czego 90 to pracownicy zakładów produkcyjnych w Poznaniu i Swarzędzu.

Dwa lata temu Plastal za 25 mln zł wybudował w Gliwicach swoje polskie Centrum Montażu i Sekwencjonowania. Montowane i magazynowane są tam zderzaki na potrzeby gliwickiej fabryki Opla.

Czytaj więcej: Motoryzacja 262 Targi 805