Plastech.pl na rynku tworzyw sztucznych i opakowań

Przez siedem lat w serwisie zmieniło się wszystko: zarówno szata graficzna jak i zawartość oraz liczebność działów. Niekiedy zastanawia nas, kto z naszych użytkowników pamięta jeszcze początkowe bardzo charakterystyczne intensywne pomarańczowo-żółte barwy Plastechu? Choć może nie były one może przykładem najlepiej dopracowanej użyteczności (ang. web-usability), to zaczęły wyróżniać wortal.

Zmieniały się także statystyki dotyczące oglądalności Plastech.pl. Można powiedzieć, że rośniemy razem z krajowym rynkiem tworzyw i opakowań, które mimo obecnego kryzysu mają się wcale nienajgorzej.

W 2002 r. na nasze strony wchodziło dziennie kilkadziesiąt, potem kilkaset osób. Liczba ta szybko zaczęła rosnąć, mimo że początkowo serwis był przecież dziełem typowo hobbistycznym. Jego użytkowników zachęcała możliwość korzystania z wielu darmowych usług, pozwalających na promocję w internecie. Zresztą ta cecha jest naszym wyróżnikiem także dziś. Wiosną 2007 r. przekroczyliśmy 100 tys. unikalnych użytkowników na miesiąc.

Uznaliśmy w tym momencie, że skoro staliśmy się już na tyle znani i rozpoznawalni na krajowym rynku tworzyw sztucznych i opakowań, to należy zacząć być wystawcami wszystkich branżowych targów w Polsce. We wrześniu 2007 roku po raz pierwszy pokazaliśmy się na targach Pakfood w Poznaniu. Uczestniczymy regularnie w Plastpolu, Taropaku, Rubplaście, Epli oraz jesteśmy jako jedyne polskie media partnerem największych światowych wystaw dla tworzyw sztucznych i opakowań: targów K oraz interpack w niemieckim Düsseldorfie. Wszędzie tam można zapoznać się z działaniem Plastechu i to „od kuchni”.

Rok temu miał miejsce kolejny ważny okres w historii Plastechu. Podjęliśmy decyzję o całkowitej przebudowie wortalu od strony technologicznej i informatycznej. Jasne stało się, że system doskonale sprawdzający się przy użytkowaniu go przez mniejszą społeczność, dla gwałtownie rosnącej liczby internautów będzie stopniowo coraz mniej funkcjonalny. Efektem zmian były zarówno start angielskojęzycznej wersji serwisu pod nazwą Plastech.biz i adresem www.plastech.biz.

W tej chwili - jak już wspominaliśmy - strony Plastech.pl są oglądane przez 6,3 tys. osób dziennie wedle przywoływanych danych serwisu Alexa.com.

Kim są zatem odwiedzające nas osoby?

Z naszych ankiet wynika, że to osoby z małych i średnich firm, głównie z sektora produkcji wyrobów z tworzyw sztucznych, najczęściej prezesi, właściciele i dyrektorzy.

Sektor przemysłu Plastech.pl


Wielkość firmy - Plastech.pl