Plastyfikator bezftalanowy Pevalen z ekologicznym certyfikatem

Plastyfikator bezftalanowy Pevalen z ekologicznym certyfikatem
Firma Perstorp, jeden z czołowych dostawców plastyfikatorów PCW i innych specjalistycznych chemikaliów, otrzymał certyfikat Eco Passport przyznawany przez Oeko-Tex za swój produkt Pevalen (pentaerytrytol czterowartościowy lub PETV), prawdziwy plastyfikator bezftalanowy. Certyfikat stanowi świadectwo, że Pevalen może być wykorzystywany w zrównoważonej produkcji tekstyliów oraz że jego stosowanie w wyrobach włókienniczych nie pociąga za sobą szkodliwych efektów dla zdrowia ludzi ani dla środowiska naturalnego.

- Jesteśmy bardzo dumni z otrzymania tego niezwykle ważnego, niezależnego certyfikatu! - mówi Håkan Björnberg, wiceprezes ds. innowacji firmy Perstorp. - To potwierdzenie, że Perstorp jest na właściwej drodze ze swoją ambicją tworzenia bezpiecznych i ekologicznych rozwiązań. Wraz z ciągle rosnącym zapotrzebowaniem na Pevalen, ze względu na jego bezftalanowy skład, dostrzegliśmy również zwiększony popyt na certyfikaty Oeko-Tex wśród przedsiębiorstw działających w przemyśle tkanin powlekanych. Ten certyfikat gwarantuje klientom potrzebującym wysokowydajnego bezftalanowego plastyfikatora do tekstyliów powlekanych PCW, że Pevalen jest dla nich najlepszym wyborem. Perstorp to pierwsze przedsiębiorstwo wprowadzające PETV na rynek.

Przedstawiciele Perstorp będą omawiać kwestie związane z Pevalenem (oraz innymi innowacjami spod znaku zrównoważonego rozwoju w przemyśle tworzyw sztucznych) na targach K 2016 na stoisku partnera dystrybucyjnego, firmy Nordmann, Rassmann, w hali 8b (stanowisko H29).

Perstorp