Podanfol przejął zakład osłonek po Inco-Veritas

Podanfol przejął zakład osłonek po Inco-Veritas
Duża inwestycja działającej na rynku opakowaniowym firmy Podanfol. Spółka nabyła zakład produkcyjny w Białym Dunajcu, należący dotychczas do Inco-Veritas.

Podanfol to producent opakowań dla przemysłu spożywczego. Firma, mająca swoją siedzibę w Chodzieży, jako pierwsza w naszym kraju zajęła się przed laty wyrobem sztucznych opakowań - osłonek do wędlin i serów. Obecnie zaopatruje zakłady mięsne w całej Polsce. Ponadto jej produkty są eksportowane do wielu państw europejskich oraz do Ameryki Płn. i Afryki. Specjalizuje się w wytwarzaniu opakowań - osłonek termokurczliwych, barierowych termokurczliwych oraz poliamidowych nietermokurczliwych.

Na początku maja firma dokonała kolejnej ważnej inwestycji, która ma na celu umocnienie jej pozycji rynkowej. Przejęła zakład po innym uznanym polskim producencie opakowań, firmie Inco - Veritas.

- Dokonane w ten sposób wzmocnienie produkcyjne i technologiczne pozwoli nam na podniesienie dotychczasowych, wysokich standardów produkcyjnych oraz udoskonalenie serwisu obsługi klienta oferowanego przez naszą firmę - tłumaczą przedstawiciele firmy Podanfol.

Osłonki poliamidowane produkowane w zakłądzie w Białym Dunajcu

Zakład Produkcji Galanterii w Nowym Dunajcu od 1951 r. wchodził w skład Inco Veritas. 12 lat temu wdrożyło ono nowatorską technologię i rozpoczęło produkcję jednowarstwowych, poliamidowych termokurczliwych osłonek do wędlin. Tym samym więc działalność zakładu w Białym Dunajcu doskonale odpowiada profilowi działania Podanfol.

W 1998 r. Inco Veritas w celu wydłużenia okresu przechowywania wyrobów wędliniarskich rozpoczęło w zakładzie w Białym Dunajcu produkcję trójwarstwowych, a następnie pięciowarstwowych, barierowych, termokurczliwych osłonek do wędlin w różnych kolorach i o różnych powierzchniach. Produkty tego typu w dalszym ciągu są wytwarzane w Białym Dunajcu. Osłonki w początkowym okresie wytwarzane były pod marką INCO Super, obecnie INCO Nova. Dzięki specjalnemu procesowi produkcyjnemu, osłonki z tej grupy są neutralne pod względem zapachowym i bakteriologicznym, posiadają bardzo dobrą termokurczliwość wzdłużną i poprzeczną. Dysponują też bardzo dobrą wytrzymałością mechaniczną, a po namoczeniu w zimnej wodzie stają się elastyczne, co umożliwia ich łatwe napełnianie.

O potencjale nabytego przez Podanfol zakładu z Białego Dunajca świadczy też fakt, że w 2000 r. wdrożył on i uzyskał certyfikaty na zintegrowane Systemy Jakości: ISO 9001:2000 i HACCP (System Analizy Zagrożeń i Krytycznych Punktów Kontroli) dla wszystkich etapów produkcji i dystrybucji wyrobów.