Podsumowanie 2007 roku - statystyki Plastech.pl

Podsumowanie 2007 roku - statystyki Plastech.pl
Rok 2007 był bardzo dobrym okresem dla naszego serwisu Plastech.pl. W minionych dwunastu miesiącach potwierdziliśmy swoją pozycję największego w polskim internecie serwisu, zajmującego się branżą tworzyw sztucznych i opakowań. Perspektywy na rozpoczęty rok są równie optymistyczne.

Serwis Plastech.pl rozwija się dynamicznie, a 2007 rok potwierdził tendencję wzrostową, na której znajdujemy się od początku naszej działalności, czyli od 2002 r. Wprawdzie w styczniu ub. roku zakładaliśmy rozwój, ale rzeczywistość okazała się znacznie lepsza niż nasze przewidywania.

Aktualnie nasz serwis redaguje pięć osób. Dobrze wiemy, że miarą sukcesu każdego przedsięwzięcia medialnego jest liczba ludzi, którzy chcą z danego medium korzystać. I my pod tym względem mamy się z czego cieszyć. W tej chwili z naszego serwisu korzysta rekordowa liczba zarejestrowanych użytkowników, ponad 11 tys. osób. Codziennie na naszych stronach pojawia się ponad sześć tysięcy osób. To wynik lepszy niż w przypadku czytelnictwa wielu regionalnych gazet codziennych, a przecież my docieramy do wąskiego kręgu osób zainteresowanych konkretną tematyką. Łącznie na strony plastech.pl weszło w ciągu roku ponad 800 tys. osób. Każdego dnia odwiedzający dodają średnio ok. 150 - 200 ofert biznesowych. W trakcie całego roku mieli okazję zapoznać się też z ponad 700 artykułami, opisującymi życie branży, nowości produktowe i przebieg wydarzeń targowych.

W gronie naszych użytkowników byli też liczni goście z zagranicy. Śmiało można powiedzieć, że nie ma w tej chwili w polskiej branży tworzyw sztucznych i opakowań osób, które nie korzystały lub choć raz nie spotkały się z naszym wortalem. Powoli stajemy się też swoistym branżowym centrum informacyjnym. Niemal codziennie otrzymujemy po kilka - kilkanaście telefonów z całej Polski z prośbą o pomoc w znalezieniu firm lub produktów poszukiwanych przez naszych użytkowników. To także świadczy o zaufaniu jakim się cieszymy. Staramy się reagować na każdą tego typu prośbę.

Naszą rozponawalność doskonale było też widać na wielu imprezach targowych, w których braliśmy udział.

Byliśmy obecni zarówno na kieleckim Plastpolu jak i poznańskim Pakfoodzie oraz największej światowej imprezie w branży tworzyw sztucznych, czyli na targach K 2007 w niemieckim Düsseldorfie. Oprócz tych trzech wydarzeń uczestniczyliśmy w szeregu mniejszych imprez targowych, które przez cały rok wyznaczały rytm życia branży tworzywowej i opakowaniowej. Już w kwietniu po raz kolejny wybieramy się do Düsseldorfu, tym razem na 18 Międzynarodowe Targi Maszyn Pakujących, Opakowań i Maszyn Cukierniczych interpack 2008.

Z nadzieją i pozytywnym nastawieniem wchodzimy w 2008 rok i tego samego życzymy wszystkim naszym użytkownikom. Poniżej prezentujemy natomiast najważniejsze i najciekawsze statystyki, opisujące naszą działalność w ub. roku.


Statystyki Plastech.pl 2007 - Ilość użytkowników
Liczba użytkowników obliczona jako liczba unikalnych adresów IP po odrzuceniu ruchu generowanego przez automaty indeksujące i wszelkiego rodzaju roboty.Statystyki Plastech.pl 2007 - Ilość odsłon
Liczba odsłon reprezentuje tylko strony zawierające pełny nagłówek wortalu z miejscem na banery po odrzuceniu ruchu generowanego przez automaty indeksujące i wszelkiego rodzaju roboty.Statystyki Plastech.pl 2007 - Struktura oglądalności
Struktura oglądalności poszczególnych działów Plastech.plStatystyki Plastech.pl 2007 - Podsumowanie dzienne
Oglądalność w poszczególnych dniach tygodnia została obliczona na podstawie logów dostępowych serwera po odrzuceniu ruchu generowanego przez nasze automaty indeksujące i wszelkiego rodzaju roboty.Statystyki Plastech.pl 2007 - Podsumowanie godzinowe
Oglądalność w poszczególnych godzinach została obliczona na podstawie logów dostępowych serwera po odrzuceniu ruchu generowanego przez automaty indeksujące i wszelkiego rodzaju roboty.


Czytaj więcej: Statystyki 31 Plastech 39