Podsumowanie Targów Plastpol 2017

Branża w liczbach – specjaliści podsumowali wyniki 2016 roku

Podczas 21. Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy branża podsumowała miniony rok. Zgodnie z danymi Polskiego Związku Przetwórców Tworzyw Sztucznych, zaprezentowanymi podczas jubileuszowej X Konferencji Branży Tworzyw Sztucznych, która odbyła się w przededniu Plastpolu, istotnie wzrosły inwestycje, zatrudnienie, a w górę poszybował też wskaźnik sprzedanej produkcji polskich firm.
- Na przestrzeni około 10 lat udało się krajowym producentom zwiększyć udział w przetwórstwie tworzyw sztucznych Unii Europejskiej o 40 procent - mówił Robert Szyman, dyrektor Polskiego Związku Przetwórców Tworzyw Sztucznych. - W roku 2016 zanotowaliśmy 7 procentowy wzrost produkcji sprzedanej, wzrost inwestycji o 10 procent i zatrudnienia prawie o 6 procent.

Atrakcje na targach Plastpol

Firma Albis świętowała swój jubileusz przy muzyce fortepianowej, Mol Group podczas targów w Kielcach ogłosił swą strategię na najbliższe lata, Igus rozdał podczas spotkania z branżą i dziennikarzami, nagrody Manus. Atrakcją Plastpolu okazały się również spotkania ze sportowcami na stoisku Grupy Azoty – Piotrem Żyłą, który przez niemal godzinę rozdawał autografy i fotografował się z fanami oraz siatkarzami ZAKSA Kędzierzyn – Koźle i siatkarkami Chemika Police. W ciągu czterech targowych dni na stoiskach polskich i zagranicznych firm zorganizowano wiele eventów, prezentacji, spotkań z dziennikarzami i pokazów.

Redakcja Plastech.pl oczywiście również była obecna na Targach. Był to dla nas czas wytężonej pracy jak i okazja do wielu ciekawych i miłych spotkań z Wystawcami. Zapraszamy serdecznie do obejrzenia fotoraportu z tego wydarzenia.

Do zobaczenia w przyszłym roku!

Piotr Żyła Plastpol 2017Meusburger on Plastpol 2017
Anonymous Anonymous

Wysłany: 2017-06-01 20:42:41

Oczywiscie było fajnie jak co roku, a z roku na rok fajniej. Ale zwiedzających było mniej niż w tamtym roku. Widać to było gołym okiem, po alejkach chodziło mniej ludzi.