Politech świętuje 20-lecie działalności

Politech świętuje 20-lecie działalności
Firma Politech z Osielska pod Bydgoszczą świętuje w tym roku 20-lecie swojej działalności. Politech to rodzinny biznes o zasięgu globalnym, zajmujący się przetwórstwem tworzyw sztucznych dla branży kosmetycznej i perfumeryjnej.

Swoją działalność firma rozpoczęła w 1998 roku od testowania innowacyjnych tworzyw sztucznych, takich jak Surlyn. Po 20 latach, Politech może pochwalić się już szeroką ofertą produktową, wysoką jakością wykonania i kompleksowym wytwarzaniem całych opakowań kosmetycznych od pomysłu do produktu. Dzięki nastawieniu na klienta i inwestowaniu w nowe technologie, firma notuje stały progres. Wśród licznych osiągnięć przedsiębiorstwa znajduje się między innymi zautomatyzowanie wielu procesów produkcyjnych, stworzenie Centrum Badawczo-Rozwojowego, czy współpraca ze światowej sławy markami kosmetycznymi i perfumeryjnymi.

Od lat Politech odwiedza też najbardziej prestiżowe targi kosmetyczne w Bolonii, Monachium, Monako czy Paryżu. Są one okazją do przedstawienia swojej oferty międzynarodowym koncernom kosmetycznym oraz podtrzymania doskonałych relacji biznesowych z dotychczasowymi klientami.

Politech sukcesywnie zwiększa też zatrudnienie, które obecnie wynosi około 160 wykwalifikowanych pracowników. Pozycja firmy w czołówce europejskich producentów opakowań kosmetycznych, liczne nagrody, wyróżnienia i certyfikaty najlepiej świadczą o tym, że kierunek obrany w 1998 roku przez założyciela firmy - Jana Nawrockiego, był jak najbardziej trafny.

W 2018 roku poza świętowaniem 20-lecia, Politech planuje też dużą inwestycję. W Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym firma planuje budowę drugiego zakładu produkcyjnego. Spółka kupiła działkę o powierzchni 2,7 ha i przygotowuje się do dalszych prac związanych z projektem rozbudowy przedsiębiorstwa.

Źródło: Politech