Pollena czerpie z inwestycji

Pollena czerpie z inwestycji
Fabryka Opakowań Kosmetycznych Pollena rozpoczęła produkcję i sprzedaż na rynek krajowy i zagraniczny innowacyjnych opakowań na płyny z wykorzystaniem rozdmuchu dwuwarstwowego.

Wdrożenie technologii , która umożliwiła firmie uruchomienie produkcji innowacyjnych opakowań możliwe było dzięki wsparciu unijnemu. Projekt kosztował Pollenę 2,31 mln zł, a kwota wsparcia wyniosła 722 tys. zł.

Dzięki przeprowadzonej inwestycji wprowadzono do produkcji i sprzedaży nowe opakowania, które wyróżniają się miękkością powierzchni i kolorystyką w stosunku do dotychczasowej oferty branżowej, a także cechują się rozwiniętymi właściwościami ochronnymi, czyli ochroną przed promieniami UV i utlenianiem się produktów. W dodatku są to opakowania nieco tańsze w stosunku do poprzedników, a dzięki niższemu zużyciu energii w procesie produkcji, większej produktywności oraz możliwości stosowania surowców wtórnych można je zaliczyć do opakowań ekologicznych. Wdrożona technologia umożliwia też, co szczególnie istotne, precyzyjne sterowanie maszynami, dzięki czemu szyjka butelki jest wykonywana z dokładnością zapewniającą wysoką szczelność całego opakowania.

Fabryka Opakowań Kosmetycznych Pollena rozpoczęła produkcję i sprzedaż na rynek krajowy i zagraniczny innowacyjnych opakowań na płyny z wykorzystaniem rozdmuchu dwuwarstwowego.


- Dzięki tej inwestycji nasza spółka weszła w posiadanie ostatniej generacji dwuwarstwowej maszyny rozdmuchowej w pełni elektrycznej i sterowanej numerycznie. Wdrożona technologia poszerzyła naszą ofertę produktową i przyczyniła się do pozyskania nowych odbiorców, w tym na eksport. Osiągnięto to poprzez niższe koszty wytwarzania i oferowania bardziej zaawansowanych technologicznie opakowań. Jednocześnie wzrosło zainteresowanie i sprzedaż istniejących wyrobów w wyniku uzupełnienia gamy oferowanych produktów. Innowacyjność technologii w połączeniu ze wzrostem umiejętności obsługi wzmocniła konkurencyjność firmy na rynku producentów opakowań - ocenił Jerzy Buława, prezes zarządu firmy.