Polplast buduje fabrykę

Polplast buduje fabrykę
Działająca w branży tworzyw sztucznych firma Polplast buduje w Myślenicach nową fabrykę.

Spółka została inwestorem w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Za ok. 43 mln zł wybuduje zakład w Myślenicach w Małopolsce, gdzie zatrudnienie znajdzie 266 osób. Będą tam wytwarzane elementy z tworzyw sztucznych na potrzeby przemysłu elektrotechnicznego i samochodowego, od pojedynczych części aż do kompletnych podzespołów.

Polplast został utworzony dziewięć lat temu przez francuską firmę Sogaplast. Pierwsze trzy lata firma działała w Stróży. W 2003 r. została przeniesiona do Myślenic. W kwietniu 2006 roku założyciela Polplastu - firmę Sogaplast przejęła francuska grupa GMD. Od tego czasu myślenicka firma stała się jedynym oddziałem grupy GMD z dziedziny przetwórstwa tworzyw sztucznych poza granicami Francji.

Do grona odbiorców produktów wytwarzanych przez Polplast należą przede wszystkim przedstawiciele branży samochodowej, elektrotechnicznej i telefonii. W Myślenicach powstawały już liczne podzespoły dla takich firm jak Reanult, Peugeot/Citroen, Alcatel, czy Schneider Electric.

Za budowę hali produkcyjno-magazynowej spółki Polplast odpowiada firma ABM Solid. Wartość umowy pomiędzy obydwoma partnerami wynosi 9,2 mln.

Polplast buduje fabrykę w Myślenicach


Czytaj więcej: Inwestycje 716