Polski rynek opakowań z tworzyw biodegradowalnych

Polski rynek opakowań z tworzyw biodegradowalnych
Tempo wzrostu rynku biodegradowalnych opakowań w Unii Europejskiej corocznie osiąga liczbę dwucyfrową. Odbiorcy z Europy Zachodniej szukają nowych dostawców, w tym z Polski. Tymczasem liczba przetwórców tworzyw biodegradowalnych w Polsce jest stosunkowo mała. Zdaniem organizatorów spotkania Bioplast Summit, które odbędzie się 23 marca w Opolu, może to wynikać z faktu, iż producenci wyrobów opakowaniowych mają wiele pytań oraz wątpliwości związanych z wykorzystaniem biodegradowalnych polimerów w procesach wytwórczych.

Bioplast Summit to praktyczne szkolenie i warsztaty skierowane do specjalistów z przedsiębiorstw z branży tworzyw sztucznych w Polsce, które rozważają produkcję i sprzedaż opakowań z biodegradowalnych polimerów. Jak przekonują organizatorzy, odbiorcy w Europie Zachodniej ze zniecierpliwieniem patrzą na zmianę nastawienia producentów opakowań w Polsce, czego dowodem jest zainteresowanie współpracą kilku zagranicznych odbiorców, których oferty współpracy zostaną przedstawione podczas Bioplast Summit.

Podczas spotkania poruszone zostaną kwestie dotyczące ram prawnych stymulujących rynek biodegradowalnych opakowań w Unii Europejskiej, kwestie
doboru biodegradowalnych polimerów dla określonych rodzajów wyrobów oraz kwestie przygotowania procesów produkcji. Uczestnicy dowiedzą się, jak otrzymać stosowne certyfikaty potwierdzające biodegradowalność wyrobu i będą mieli okazję zapoznać się z nowo utworzonym laboratorium, które wkrótce będzie mogło certyfikować wyroby przydatne do kompostowania.

Podsumowaniem spotkania będzie przegląd ofert współpracy ze strony firm zagranicznych połączony z dyskusją. Uczestnicy dowiedzą się zwłaszcza, czego oczekują klienci zagraniczni, jakie warunki trzeba spełnić oraz jakie są możliwości współpracy. Firmy zainteresowane realizacją przyszłych zamówień będą indywidualnie informowane o zapytaniach ofertowych spływających z rynku.

Spotkanie odbędzie się w Villa Park Opole (ul. Leona Czogały 1, 45-625 Opole). Koszt uczestnictwa wynosi 350 zł netto za osobę i obejmuje: udział w Bioplast Summit, materiały informacyjne, otrzymywanie w przyszłości za pośrednictwem firmy Noweko zapytań od zainteresowanych odbiorców opakowań biodegradowalnych oraz wyżywienie. Liczba miejsc jest ograniczona. Uczestnictwo należy zgłosić przez wypełnienie formularza zgłoszeniowego oraz wpłatę należnej kwoty za udział w szkoleniu do dnia 19 marca.


brak
 

Tworzywa kompostowalne, dodatki biodegradowalne, dodatki antybakteryjne i antygrzybiczne, wypełniacze mineralne, uniepalniacze

Polska