Powłoka MasterSeal chroni przed wilgocią

Powłoka MasterSeal chroni przed wilgocią
Powłoka MasterSeal 6100 FX firmy BASF zadebiutowała na rynku przed dwoma laty. W tym czasie stała się często wykorzystywanym materiałem budowlanym, którego celem jest ochrona przed wilgocią.

MasterSeal 6100 FX to sprężysta i elastyczna powłoka jednoskładnikowa o niskim zużyciu i dużej szybkości utwardzania. Główne zalety produktu wynikają z zastosowania technologii łączącej zaawansowane systemy wiążące z dodatkami sproszkowanych polimerów.

Lekkość i wysoka wydajność sprawiają, że MasterSeal 6100 FX jest wysoce ekonomicznym produktem -15-kilogramowe opakowanie produktu zastępuje zestaw podobnych dwuskładnikowych produktów, które dodatkowo wymagają wymieszania około 8 do 10 litrów płynnych polimerów z 20 lub 25 kilogramowym workiem proszku. W efekcie można o połowę zmniejszyć przestrzeń magazynową oraz ilość zużytych opakowań.

Przy użyciu 1,8 kg/m kw. produktu MasterSeal tworzy się powłoka, która w temperaturze nawet do -10 st. C zdolna jest wytrzymać ciśnienie wody do 5 barów i pokryć pęknięcia o szerokości do dwóch milimetrów. Przy zastosowaniu powłoki BASF wykonawca może zmniejszyć czas zlecenia - w zależności od projektu - nawet o jeden pełen dzień roboczy.

MasterSeal 6100 FX został zaprojektowany i opracowany zgodnie z kryteriami certyfikatu LEED (Leadership in Energy and Environmental Design, wydawanego przez U.S. Green Building Council). Produkt pozwala uzyskać lepszy wynik w następujących obszarach: do dwóch punktów z tytułu korzystania z surowców wtórnych, do dwóch punktów w zakresie użycia materiałów regionalnych i do jednego punktu za materiał o niskiej emisyjności. Ponadto MasterSeal 6100 FX nie wydziela amoniaku, tak więc można go stosować w środowiskach zamkniętych.

Produkt był stosowany w wielu skomplikowanych projektach budowlanych w całej Europie. Przykładem może być wykonanie wewnętrznej i zewnętrznej wodoszczelnej powłoki kanałów wodnych w miejscowości Livigno we Włoszech, wodoszczelnej powierzchni chodnika na moście w Leuven w Belgii, wodoszczelnej powłoki zakopanych zbiorników na wodę w hiszpańskim Montejo czy też pokrycie powłoką wodoszczelną betonu użytego w jednej z części tunelu Cordee Montblanc we Włoszech.

BASF


Czytaj więcej: Powłoki 16 Polimery 100

brak
 

Chemikalia, środki uszlachetniające, tworzywa sztuczne, poliuretany

Polska