Powstanie RPPT w Polkowicach

Gmina Polkowice, współpracując z Volkswagen Motor Polska spółka z o.o. i Sitech spółka z o.o., zamierza utworzyć na swoim terenie Regionalny Park Przemysłowo-Technologiczny (RPPT).

To ogromne przedsięwzięcie, wykraczające poza skalę lokalną, aby zakończyło się pełnym powodzeniem wymaga współdziałania z bardzo szerokim gronem specjalistów m.in. samorządowcami, przedsiębiorcami, naukowcami. Stąd też Gmina Polkowice prowadzi rozmowy z potencjalnymi partnerami, którzy chcieliby przyłączyć się do tego społecznie pożytecznego i zyskownego projektu.

Teren przewidziany pod realizację RPPT znajduje się w południowo - zachodniej części Gminy Polkowice (województwo dolnośląskie). W jego bezpośrednim sąsiedztwie usytuowany jest obszar przemysłowy - polkowickiej podstrefy Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Właścicielem gruntu RPPT jest Gmina Polkowice. Na terenie Parku będą zlokalizowane wszystkie firmy kooperujące z Volkswagen Motor Polska sp. z o.o. i Sitech sp. z o.o. W dalszej perspektywie ma tam powstać baza naukowa i laboratoria do prowadzenia badań nad nowymi technologiami i ich wdrażaniem, nie tylko w przemyśle motoryzacyjnym.

Zarząd nad RPPT będzie sprawowała utworzona w przyszłości spółka. Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego na wymienionym obszarze o powierzchni ok. 44 ha - obok funkcji przemysłowych - możliwa jest także lokalizacja urządzeń technicznych, stacji paliw, usług motoryzacyjnych, parkingów.

Projektowany RPPT, posiada bardzo korzystne położenie na mapie regionu. W promieniu kilkudziesięciu kilometrów od Polkowic usytuowana jest - modernizowana obecnie - autostrada A-4.

Ważne znaczenie dla sprawnej komunikacji ma przebiegająca przez naszą Gminę droga krajowa nr 3 (E-65), prowadząca ruch tranzytowy z kierunku Lwowa, Krakowa, Katowic, Opola i Wrocławia do Szczecina oraz z kierunku Wiednia i Pragi do Szczecina, która docelowo przewidziana jest jako droga ekspresowa S3. Projektowane są też kolejne krajowe drogi szybkiego ruchu, które byłyby zlokalizowane stosunkowo blisko Polkowic.

Czytaj więcej: Inwestycje 718


Anonymus Anonymus
*.76.137.194

Wysłany: 2006-06-08 12:22:26

Tak, niby wszystko ladnie i pieknie tylko ludzie z tad uciekaja nawet po 50 osob w ciagu miesiaca, strach pomyslec co bedzie po przerwie urlopowej w sierpniu. A zarzad mysli jak zatrzymac pracownikow, ale zeby jakies premie i podwyzki to nie - "firma nie ma pienidzy". To jest chora firma i chory zarzad, ktory nie wie czego chce!!!

Anonymus Anonymus
*.76.137.194

Wysłany: 2006-06-08 12:23:40

To oczywiscie byl opis funkcjonowania firmy SITECH!

Anonymus Anonymus
*.244.79.114

Wysłany: 2006-08-15 13:33:34

Msz racje-firma nie wie czego chce, pod koniec lipca w personalnym było 200 podań o zwolnienie z pracy-wypowiedzenie 3-miesiące,zobaczymy co zrobia jak wszystkie te osoby uciekna za główna brame-obudza sie z ręka w nocniku-pewnie dadzą podwyżkę 50 zł BRUTTO haha-powinismy dostac przynajmniej 500 zł podwyzki brutto-żeby choć trochę na zatrzymać-ja też niedług sie zwolnie bo inaczej pójdę na rencinę...jak mozecie to odpiszcie coś-jakies nowinki sitechowskie-a wogule to bania bo kończy mi sie urlop-jutro na nocke i znów szara rzeczywistość 110% normy.....