Powstanie RPPT w Polkowicach


Transport kolejowy w Gminie Polkowice to wyłącznie transport towarowy. Korzystają z niego głównie zakłady KGHM Polska Miedź S.A., co związane jest z produkcją i spedycją surowców do produkcji miedzi. Obszar pod lokalizację inwestycji sąsiaduje z terenami przemysłowej kolei obsługującej działające na terenie gminy zakłady przemysłowe. Istnieje możliwość dogodnego połączenia z istniejącą bocznicą kolejową. Linia kolejowa jest połączona z ogólnokrajową siecią linii kolejowych, która umożliwia połączenia z państwami Europy Zachodniej i Wschodniej.

Powstanie RPPT sprzyjać będzie rozwojowi gospodarczemu Dolnego Śląska, jego konkurencyjności, tworzeniu nowych miejsc pracy praktycznie dla mieszkańców całego regionu. Spowoduje również intensywny rozwój małej i średniej przedsiębiorczości, głównie w dziedzinie handlu i usług.

Utworzenie Parku w Polkowicach jest kolejnym działaniem zmierzającym do rozwoju alternatywnych gałęzi przemysłu w stosunku do przemysłu miedziowego. Mieszkańcy naszego terenu w większości zatrudnieni są w KGHM Polska Miedź S.A. oraz w firmach bezpośrednio współpracujących z koncernem miedziowym. RPPT ograniczy w znacznym stopniu podstawowe zagrożenie jakim jest monokultura przemysłu miedziowego.

Rozwój RPPT to proces wieloletni, którego efekty mogą pojawić się dopiero w perspektywie kilku czy kilkunastu lat.

Przedsięwzięcie można podzielić na kilka zasadniczych etapów:
  1. Pozyskanie partnerów instytucjonalnych i biznesowych.
  2. Kompleksowe uzbrojenie terenu.
  3. Powołanie spółki zarządzającej.
  4. Lokalizacja podmiotów gospodarczych.
  5. Wspieranie rozwoju kwalifikacji zawodowych potencjalnych pracowników podmiotów zlokalizowanych w Parku.
  6. Utworzenie bazy naukowej i laboratoryjnej.

źródło: Gmina Polkowice

Czytaj więcej: Inwestycje 716


Anonymus Anonymus
*.76.137.194

Wysłany: 2006-06-08 12:22:26

Tak, niby wszystko ladnie i pieknie tylko ludzie z tad uciekaja nawet po 50 osob w ciagu miesiaca, strach pomyslec co bedzie po przerwie urlopowej w sierpniu. A zarzad mysli jak zatrzymac pracownikow, ale zeby jakies premie i podwyzki to nie - "firma nie ma pienidzy". To jest chora firma i chory zarzad, ktory nie wie czego chce!!!

Anonymus Anonymus
*.76.137.194

Wysłany: 2006-06-08 12:23:40

To oczywiscie byl opis funkcjonowania firmy SITECH!

Anonymus Anonymus
*.244.79.114

Wysłany: 2006-08-15 13:33:34

Msz racje-firma nie wie czego chce, pod koniec lipca w personalnym było 200 podań o zwolnienie z pracy-wypowiedzenie 3-miesiące,zobaczymy co zrobia jak wszystkie te osoby uciekna za główna brame-obudza sie z ręka w nocniku-pewnie dadzą podwyżkę 50 zł BRUTTO haha-powinismy dostac przynajmniej 500 zł podwyzki brutto-żeby choć trochę na zatrzymać-ja też niedług sie zwolnie bo inaczej pójdę na rencinę...jak mozecie to odpiszcie coś-jakies nowinki sitechowskie-a wogule to bania bo kończy mi sie urlop-jutro na nocke i znów szara rzeczywistość 110% normy.....