Premier Kopacz w fabryce BASF

Premier Kopacz w fabryce BASF
Premier Ewa Kopacz odwiedziła 30 października niedawno otwartą fabrykę katalizatorów firmy BASF w Środzie Śląskiej k. Wrocławia. Zakład wytwarza katalizatory emisji dla samochodów osobowych z silnikiem benzynowym, a także dla samochodów osobowych i ciężarowych z silnikiem wysokoprężnym.

Podczas wizyty premier obejrzała pracę przy produkcji katalizatorów i spotkała się z pracownikami zakładu. Obowiązki gospodarza pełnił Dirk Elvermann, prezes BASF Polska.

- Jesteśmy zaszczyceni uznaniem wyrażonym przez Panią Premier dzisiejszą wizytą w naszej najnowszej fabryce w Polsce - powiedział Dirk Elvermann. - Jako BASF Polska czujemy się częścią polskiej gospodarki i społeczeństwa. Cieszymy się, że do końca 2016 roku będziemy mogli zaoferować łącznie ponad 400 nowych, atrakcyjnych stanowisk w Środzie Śląskiej.

Obecnie w fabryce pracuje 160 osób, a do końca br. BASF planuje zatrudnienie kolejnych 100 osób. Wiele ofert pracy zostało skierowanych do specjalistów ze średnim, wyższym i zawodowym wykształceniem technicznym (m.in. do chemików, inżynierów, laborantów i analityków). BASF poszukuje również kandydatów na stanowiska niewymagające specjalistycznego wykształcenia, na których liczą się kompetencje miękkie, takie jak umiejętność pracy w zespole, dokładność w działaniu oraz doświadczenie (m.in. pracownicy produkcji oraz magazynierzy).

Fabryka będzie się nieustannie rozwijała i do 2016 będzie miała 10 linii produkcyjnych. Wiąże się to z dalszą rozbudową oraz tworzeniem kolejnych miejsc pracy. Docelowo w zakładzie produkcji katalizatorów w Środzie Śląskiej będzie zatrudnionych ponad 400 osób.

BASF


Pracownikom zostaną zapewnione szkolenia z zakresu obejmowanego stanowiska pracy, niektóre szkolenia będą odbywały się również w Niemczech. Dodatkowo, BASF oferuje szeroki pakiet świadczeń socjalnych, takich jak bezpłatna opieka medyczna oraz dofinansowanie aktywności sportowej. Z nowym rokiem uruchomione zostaną także ubezpieczenia na życie, bezpłatny transport dla pracowników a także dofinansowanie do posiłków.

Przedstawiciele BASF podkreślają, że firma jest otwarta na współpracę ze studentami. Od najbliższego semestru wspólnie z Politechniką Wrocławską zostanie uruchomiona Akademia BASF, w której będą odbywać się wykłady dla studentów wybranych kierunków. Celem działania Akademii jest przybliżenie studentom wiedzy z zakresu biznesu oraz przedstawienie nowego zakładu i możliwości pracy w nim.

BASF


Dział Katalizatorów w BASF zajmuje się wytwarzaniem katalizatorów ekologicznych i procesowych. Oferuje także ekspertyzy przy rozwijaniu technologii ochrony powietrza, produkcji paliw oraz efektywnej produkcji licznych chemikaliów, tworzyw sztucznych i innych wyrobów łącznie z materiałami do akumulatorów.


brak
 

Chemikalia, środki uszlachetniające, tworzywa sztuczne, poliuretany

Polska