Premiera największej w Europie drukarki 3D na targach 3D Solutions

Premiera największej w Europie…

Jedne z największych targów druku 3D w Polsce to okazja do tego, by producenci drukarek 3D zaprezentowali swoje najnowsze osiągnięcia w dziedzinie druku 3D. W tym roku, z niezwykłą drukarką zaprezentuje się niedawno powstała marka Tower. Drukarka Volumer 1500 to potwierdzona, największa komercyjnie dostępna drukarka 3D o napędzie śrubowym w Europie.

Największa drukarka 3D w Europie

- Jesteśmy podekscytowani możliwością publicznej prezentacji największej drukarki 3D w Europie drukującej w technologii FDM - komentują przedstawiciele Tower. Publiczna prezentacja drukarki 3D Tower Volumer będzie miała miejsce w hali 6 na stoisku firmy Tower. Drukarka będzie eksponowana w formie pokazu publicznego tak, by każdy odwiedzający miał do niej dostęp.

Drukarka Tower Volumer 1500 jest kolejnym elementem strategii marki Tower polegającej na rozwijaniu dwóch filarów produktowych. Seria drukarek Tower Volumer jest linią drukarek 3D dedykowaną produkcji wielkoformatowej, z polem roboczym dopasowanym do potrzeb druku przemysłowego. Drugą serią jest Speeder - mniejsze drukarki 3D o wysokiej wydajności, pozwalająca na osiąganie wyjątkowo wysokich prędkości wydruku.

Cechy drukarki 3D Tower Volumer 1500

Największa w Europie drukarka serii Volumer o wymiarach obszaru roboczego 1500 x 1500 x 2000 mm, drukująca w technologii FFF, jak każda drukarka z serii Volumer wyposażona jest w napęd śrubowy, który zapewnia wysoką dokładność i jakość druku nawet największych wydruków trwających po kilkaset godzin.

Drukarki 3D serii Volumeer stworzone są do ciężkiej nieprzerwanej pracy w zastosowaniu przemysłowym. Napęd śrubowy ma niższą prędkość druku niż napęd paskowy zastosowany w serii Speeder, natomiast odznacza się wyższą wytrzymałością i niezawodnością co ma niemałe znaczenie przy tak dużych wydrukach.

Drukarka 3D Tower Volumer 1500 wyposażona jest w czujnik końca filamentu, co zabezpiecza użytkownika przed utratą wydruku, pozwala także na wymianę rolki w dowolnym czasie bez konieczności pilnowania i nadzorowania ilości pozostałej na szpuli. Zamknięta komora robocza, w pełni kontrolowana temperatura (do 300°C) dyszy typu Vulcano z mosiężnym blokiem i grzałką o mocy 50W oraz platformy roboczej (do 120°C) pozwala na dobranie ustawień do druku z każdego nawet najbardziej wymagającego dostępnego na rynku tworzywa.

Pływająca platforma robocza poruszająca się na prowadnicach oraz trzech napędach śrubowych to unikalna konstrukcja, dzięki której jakość wydruków jest jeszcze doskonalsza. Wszystko to zamknięte w sztywnej, masywnej aluminiowej konstrukcji sprawia, że drukarki 3D marki Tower to nie zabawki, a maszyny zdolne do wydruków najbardziej skomplikowanych i czasochłonnych projektów bez konieczności serwisu i regulacji.

towervolumer1500

Czytaj więcej:
Druk 3D 226
Targi 1260

Reportaże

Forum