Printpack buduje w Kutnie fabrykę za 40 mln dolarów

Printpack buduje w Kutnie fabrykę za 40 mln dolarów
Firma Printpack buduje w Kutnie fabrykę. Za 40 mln dolarów powstaje nowoczesny zakłąd produkcji opakowań.

Inwestycja realizowana jest na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (ŁSSE). Jej zakończenie przewidziane jest na druga połowę przyszłego roku. Printpack chce wytwarzać w Kutnie opakowania giętkie na potrzeby przemysłu spożywczego. Produkty będą trafiać do odbiorców firmy ulokowanych w całej Europie.

Budowana fabryka Printpack to pierwsza tego typu inwestycja amerykańskiego koncernu w tej części Europy. Do tej pory ten jeden z największych producentów opakowań na świecie obecny był głównie w Wielkiej Brytanii, gdzie rozpoczął działalność w skutek przejęć. W kutnowskiej fabryce znajdzie zatrudnienie 85 osób.

- Inwestycja w fabrykę wartą 40 milionów USD zwiększy nasze możliwości i będzie stanowić solidną platformę do obsługi klientów z Północnej, Centralnej i Środkowej Europy. Wybraliśmy tę lokalizację ze względu na jej centralne położenie, dobre połączenia komunikacyjne z całą Europą, a także nowoczesny park przemysłowy oraz wysoko wykwalifikowany personel w regionie. Spodziewamy się, że dokładnie za rok nasza fabryka już będzie produkować zaawansowane technologicznie materiały i zatrudniać kompetentną 85 - osobową załogę. Jeśli nasza strategia okaże się skuteczna, spodziewamy się, że znaczenie fabryki Printpack w Kutnie wzrośnie, a sam zakład stanie się ważnym miejscem dla naszej firmy oraz jej klientów – przyznaje Dennis Love, Prezes Printpack.

Czytaj więcej: Inwestycje 716