Procter & Gamble chce zbudować fabrykę w Polsce

Procter & Gamble chce zbudować fabrykę w Polsce
Koncern Procter & Gamble złożył w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (ŁSSE) list intencyjny dotyczący budowy fabryki w Aleksandrowie Łódzkim. Inwestycja, do której ma dojść jeszcze w tym roku jest wyceniana na 157 milionów złotych. Dzięki niej powstanie co najmniej 200 nowych miejsc pracy.

Amerykański koncern chce wybudować nowoczesną fabrykę kosmetyków. Według deklaracji inwestora, budowa fabryki miałaby się rozpocząć jeszcze w tym roku. Zakład powstanie do 2008 r. Tereny inwestycji zostaną wkrótce włączone do ŁSSE. Koncern zainteresowany jest działką o wielkości 25 hektarów na terenie byłego lotniska sportowego, który przez ostatnie dwa lata był przygotowywany przez gminę pod dużą inwestycję.

- Ta inwestycja jest uwieńczeniem naszych dwuletnich prac związanych z utworzeniem strategicznego terenu inwestycyjnego - tłumaczy Jacek Lipiński burmistrz gminy. - Zainwestowaliśmy w niego prawie 5 milionów złotych. Liczymy na to, że tak duży inwestor zdynamizuje gminę i nie będzie jedynym, który się u nas pojawi.

największa w Polsce fabryka Procter and Gamble

Burmistrz liczy, że utworzenie fabryki P&G spowoduje spadek bezrobocia, które w gminie sięga 23 proc.

Procter and Gamble posiada już w Polsce zakład produkujący pieluszki jednorazowe w Warszawie, centrum dystrybucyjne na warszawskim Targówku oraz i maszynki do golenia Gilette w Łodzi. Fabryka produkuje trzy maszynki na sekundę, co rocznie daje 1,5 mld sztuk. Golarki trafiają do 144 krajów świata. Te produkowane w Łodzi głównie do Europy Środkowej i Wschodniej oraz Afryki.

Koncern P&G zatrudnia na całym świecie niemal 130 tysięcy pracowników, a jego roczne obroty sięgają ponad 70 mld dolarów.


Czytaj więcej: Inwestycje 714