Producenci z tworzyw sztucznych rozwijają działalność w strefach

Producenci z tworzyw sztucznych rozwijają działalność w strefach
Dwie interesujące inwestycje firm z branży tworzyw sztucznych w dwóch różnych strefach ekonomicznych.

W Krakowie na terenie tamtejszego Parku Technologicznego swoją działalność rozszerzać będzie spółka Elmark Tarnów, producent wyrobów z gumy i tworzyw sztucznych, a konkretnie profili znajdujących swoje zastosowanie w instalacjach elektrycznych, sieciach komputerowych i telewizyjnych, sieciach telekomunikacyjnych. Firma jest obecna w strefie od siedmiu lat, teraz dokona rozbudowy swoich zakładów. Na inwestycje przeznaczy 242 tys. euro i zwiększy zatrudnienie z dotychczasowych 40 osób.

Z kolei w Łodzi, w tamtejszej Strefie Ekonomicznej, zainwestuje niemiecka firma Mecalit, będąca dostawcą elementów z tworzyw sztucznych dla branży AGD, głównie innymi płyt wierzchnich do zmywarek, lodówek i suszarek. Ona także będzie rozwijać swoją dotychczasową obecność. Rozbuduje zakład o obiekty produkcyjne o powierzchni 2,5 tys. mkw.

Mecalit działa w ŁSSE od 2006 roku. Zainwestował w budowę zakładu ponad 13 mln zł i stworzył ponad 100 miejsc pracy. Głównym odbiorcą firmy zarówno w Polsce jak i za granicą jest grupa Bosch Siemens Hausgeräte.

Czytaj więcej: Inwestycje 718