Producent łożysk rozpocznie produkcję pod Słupskiem

Producent łożysk rozpocznie produkcję pod Słupskiem
W położonym pod Słupskiem Redzikowie, na terenie Słupskiej Specjalnej Stefy Ekonomicznej, rozpoczyna produkcję kanadyjska firma TG-Dnalop Sp. z o.o., należąca do Thomson-Gordon Group z siedzibą w Ontario. Działająca w branży przetwórstwa i produkcji tworzyw sztucznych firma zajmuje się projektowaniem i produkcją przyjaznych dla środowiska łożysk dla branży morskiej oraz innych gałęzi przemysłu, dostarczając swoje produkty m.in. do elektrowni wodnych.

Łożyska ślizgowe produkowane przez firmę do smarowania używają wody, podczas gdy do wielu innych łożysk nadal używa się olejów i smarów. Zastosowanie nowej technologii ma w zamierzeniu firmy przyczynić się do zmniejszenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne, ograniczając wycieki olejów i smarów do wód. Dodatkowo, żywotność produkowanych łożysk jest zwiększona dzięki zastosowaniu specjalnego stopu polimerowego na powierzchni elementów.

Fabryka w Redzikowie jest drugim - po kanadyjskim Thordon Bearings Inc. - zakładem produkcyjnym TG Group. Polski oddział posiada także zaplecze do kontroli jakości oraz specjalną strefę testową.

Budowa fabryki T-G Dnalop zakończyła się w maju, a od początku czerwca trwa produkcja testowa. Właściwą produkcję zakład rozpocznie na przełomie sierpnia i września.