Produkcja o wysokiej wartości dodanej przyszłością przemysłu w Azji

Produkcja o wysokiej wartości dodanej przyszłością przemysłu w Azji
Współpracując z dystrybutorami rozwiązań VSHAPER z całego świata, firma VERASHAPE ma okazję poznawać specyfikę rynków, na których są one oferowane. Firmy prowadzące działalność w kanale partnerskim VSHAPER, mogą liczyć na szkolenia produktowe, wsparcie merytoryczne i marketingowe na każdym etapie procesu sprzedaży. Podczas pierwszego cyklu szkoleń, prowadzonych dla azjatyckiego dystrybutora z firmy Tinjin NewTech Corp., Agnieszka Kielar - Content Manager w VERASHAPE miała okazję porozmawiać z Shou Chung o rynku druku 3D w Azji.

Witaj Shou, to Twoja pierwsza wizyta w Polsce, jakie są Twoje wrażenia?

- Tak, pierwszy raz jestem w Polsce i muszę powiedzieć, że ludzie są tu bardzo mili, polskie jedzenie jest bardzo dobre, a krajobraz jest wręcz przepiękny. Pozytywnie zaskoczyły mnie ceny produktów tu w Polsce, które są zdecydowanie bardziej korzystne w porównaniu z cenami w innych krajach europejskich.

Spędziłeś sporo czasu z naszymi ekspertami, poznając ich sposób pracy i wykorzystywane technologie. Jak oceniasz poziom zaawansowania technologicznego – co zrobiło na Tobie szczególne wrażenie?

- Od tygodnia uczestniczę w szczegółowych szkoleniach dotyczących drukarek VSHAPER. Zawsze powtarzam, że „zobaczyć znaczy uwierzyć”. Technologia, w której firma VERASHAPE tworzy drukarki 3D VSHAPER PRO jest bardzo zaawansowana, drukarka ta z powodzeniem może być stosowana w przemyśle. Obawiałem się, że tak zaawansowane technologicznie maszyny są trudne w użyciu, jednak okazuje się, że proces przygotowania druku zamyka się w kilku prostych krokach. Jest to niezwykle imponujące.

Shou Chung


Jak wygląda rynek azjatycki. W jakich branżach druk 3D znajduje zastosowanie?

- Drukowanie w 3D jest wysoko cenione przez władze i firmy w Azji. Wiem, że w Europie funkcjonuje pojęcie Przemysł 4.0, w Azji mamy również podobne określenia. Obecnie wiele firm w Azji zaczyna myśleć o zmianach z tradycyjnej produkcji masowej w kierunku produkcji o wysokiej wartości dodanej. Druk 3D może odgrywać bardzo ważną rolę w procesie tych zmian, zwłaszcza na etapie badań i rozwoju.

Z jakimi barierami/ograniczeniami boryka się przemysł azjatycki?

- Borykamy się z problemem rosnących kosztów zatrudnienia, niewystarczającej liczby pracowników z wykształceniem technicznym. Ponadto dotkliwym problemem jest starzenie się społeczeństwa oraz przenoszenie inwestycji na rynki zagraniczne.

VERASHAPE


W czym druk 3D może wspomóc przemysł w Azji?

- Technologia druku 3D daje nam możliwość zastąpienia części pracowników maszynami. Firmy mogą dzięki temu zaoszczędzić środki na etapie badań i rozwoju, zwiększać możliwości projektowania produktów i skracać czas wprowadzania nowych produktów.

Na rynku azjatyckim działalność prowadzi wielu producentów drukarek 3D, dlaczego zdecydowałeś się na współpracę z producentem drukarek 3D z Polski? Dlaczego akurat VSHAPER?

- Przy wyborze drukarki 3D klient zadaje kilka podstawowych pytań. Pierwsze pytanie dotyczy jakości (wytrzymałości i precyzji), kolejne pytanie dotyczy prędkości druku. Następnie klient pyta o bariery wejścia i łatwość obsługi. Na końcu klient zadaje najważniejsze pytanie, ile musi zainwestować w drukarkę. Bardzo trudno znaleźć idealne rozwiązanie, jednak w mojej ocenie VSHAPER PRO jest najlepiej zbalansowaną opcją na rynku.

VERASHAPE


Jakie przewagi konkurencyjne dostrzegasz? Czym VSHAPER wyróżnia się na rynku azjatyckim?

- VERASHAPE rozwija bardzo zaawansowane drukarki 3D. Producent wytwarza części i oprogramowanie samodzielnie, co wpływa na wysoką jakość maszyn i usług posprzedażowych.

Jak oceniasz wsparcie, jakie otrzymujesz od producenta VSHAPER? Co według Ciebie zasługuje na szczególną uwagę?

- VERASHAPE posiada doświadczony i silny zespół wsparcia technicznego, który szybko rozwiąże każdy problem. Klienci nie posiadający doświadczenia w obszarze technologii druku 3D mogą liczyć na solidne wsparcie od producenta.

Masz na koncie już pierwsze sukcesy w sprzedaży rozwiązań VSHAPER – czym Klienci kierowali się wybierając VSHAPER?

- Tak, z powodzeniem sprzedałem drukarkę VSHAPER PRO klientowi w Chinach. Wielu potencjalnych klientów w Tajwanie i Japonii jest zainteresowanych zakupem drukarki VSHAPER. Myślę, że ich wymagania są bardzo podobne i jasno sprecyzowane: potrzebują profesjonalnej drukarki 3D, która może drukować materiałami takimi jak PEEK lub PEI.

Agnieszka Kielar - Content Manager w VERASHAPE


Jakie są Wasze plany na przyszłość? W jaki sposób Twoja firma zamierza promować markę VSHAPER w Azji?

- W najbliższym czasie będziemy promować rozwiązania VSHAPER podczas imprez targowych. Pierwsze wydarzenie będzie miało miejsce na początku września w Taipei. Następnie w połowie miesiąca zaprezentujemy drukarkę VSHAPER PRO na południu Tajwanu. Nasze działania rozpoczynamy w Tajwanie, jednak mamy nadzieję, że niebawem uda nam się je rozszerzyć na inne kraje Azji, takie jak Chiny czy Japonia.

Życząc Ci kolejnych sukcesów, bardzo dziękuję za rozmowę. Do zobaczenia.

- Dziękuję. Do zobaczenia.


Źródło: www.vshaper.com


brak
 

Autoryzowany dystrybutor: Visi, Edgecam, Radan, Alphacam

Polska