Produkty chemiczne dla przemysłu skórzanego w ofercie Lanxess

Produkty chemiczne dla przemysłu skórzanego w ofercie Lanxess
Koncern Lanxess, producent specjalistycznych środków chemicznych, uczestniczy w targach India International Leather Fair (IILF), odbywających się w indyjskim mieście Madras (Ćennaj) w dniach od 1 do 3 lutego. Jednostka Leather koncernu Lanxess prezentuje swoje kompleksowe portfolio produktów przeznaczonych do produkcji skóry dla przemysłu obuwniczego, odzieżowego, meblowego i motoryzacyjnego na przestrzeni wystawowej o powierzchni 135 m². Oferta obejmuje garbniki mineralne i syntetyczne, konserwanty, środki dogarbowująco-natłuszczające, barwniki oraz wiele produktów wykończeniowych i ulepszających.

Wystawa obejmuje również artykuły skórzane takie jak buty, torebki i ubrania, dzięki czemu koncern Lanxess podkreśla różnorodność zastosowań i procesów obróbki produktów skórzanych. Imponującym przykładem tego, w jaki sposób produkty skórzane mogą kształtować wnętrza samochodów, jest BMW Z4. Innym ciekawym eksponatem jest ściana wody, która pozwala zaprezentować szczelność i odporność na wodę skórzanej torebki w warunkach imitujących deszcz.

Na potrzeby procesu dogarbowania w produkcji skór nieprzepuszczających wody koncern Lanxess oferuje silikonowy środek impregnujący Levotan W, który łatwo rozpuszcza się w roztworze i równomiernie łączy się ze skórą, zapewniając jednolitą barwę. Środek ten można wykorzystać między innymi do produkcji cholewek do butów trekkingowych i obuwia do golfa, które nie przepuszczają wody, ale przepuszcza powietrze, co przyczynia się do większego komfortu użytkowania.

- Skóra wyprodukowana z użyciem tego produktu charakteryzuje się drobnoziarnistą fakturą, wysokim poziomem przepuszczalności pary wodnej i naturalną w dotyku powierzchnią - mówi dr Thomas Brackemeyer, kierownik linii biznesowej Organic Leather Chemicals (BL OLC) w jednostce Leather koncernu Lanxess. - Levotan W zapewnia również wysokie i odtwarzalne wyniki w testach dynamicznych Bally'ego i Maesera oraz w testach statycznych na wchłanianie wody.

Levotan W, funkcjonalizowana mikroemulsja zawierająca silikon, i Levotan WM, wysoko wydajny polimer syntetyczny do nadawania skórom właściwości wodoodpornych, umożliwiają garbarzom uzyskiwanie doskonałych wyników. Wytworzona w ten sposób skóra jest mocna i lżejsza, a także sucha i bardziej naturalna w dotyku. System ten zapewnia doskonałe właściwości pod kątem barwienia, w tym wysoki stopień spójności kolorów różnych rodzajów skór oraz harmonijne barwienie dwoiny i skóry licowej na ten sam odcień. Czyni to go idealnym produktem do wszystkich rodzajów skóry nieprzepuszczającej wody, w tym nubuku.

Zrównoważony rozwój stał się bardzo istotnym czynnikiem dla przemysłu skórzanego. W ramach swojego programu Sustainable Leather Production koncern Lanxess oferuje swoim klientom z branży skórzanej innowacyjne technologie wspierające wytwarzanie produktów oraz procesy przyjazne dla środowiska i zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Produkty koncernu Lanxess zapewniają wymierne korzyści pod względem obniżenia emisji dwutlenku węgla i śladu węglowego, dzięki czemu pomagają chronić klimat. Oprócz wydajniejszych procesów produkcji, przetwarzania i recyklingu również surowce i powiązane z nimi odpady są zarządzane w sposób bardziej odpowiedzialny.

Targi India International Leather Fair stanowią platformę, w ramach której producenci i dystrybutorzy produktów skórzanych prezentują swoje produkty, osiągnięcia i trendy branżowe. Targi obejmują szeroką gamę artykułów skórzanych takich jak obuwie, odzież, akcesoria, torebki, paski, rękawiczki i portfele, a także substancje chemiczne, narzędzia, urządzenia i sprzęt odgrywający rolę w obróbce skóry. Targi, które co roku gości indyjskie miasto Madras (Ćennaj), w tym roku odbywają się już po raz 32. W wydarzeniu branżowym bierze udział ponad 400 firm. W tym roku organizatorzy spodziewają się ponad 13 tysięcy zwiedzających.

Czytaj więcej: Chemikalia 191

Lanxess jest jedną z największych chemicznych firm w Europie. Zajmuje się m.in wytwarzaniem syntetycznej
 

Lanxess jest jedną z największych chemicznych firm w Europie. Zajmuje się m.in wytwarzaniem syntetycznej gumy.

Polska, 02-017 Warszawa, Aleje Jerozolimskie 123 A