RE450MO - nowy polipropylen Borealis do produkcji nakrętek

RE450MO - nowy polipropylen Borealis do produkcji nakrętek
Borealis wiodący dostawca innowacyjnych rozwiązań w zakresie wyrobów z tworzyw sztucznych przygotował unikatowy gatunek polipropylenu (PP) o nazwie RE450MO. Służy on do produkcji nakrętek od butelek przeznaczonych zarówno do napojów sportowych jak również energetycznych.

To nowe rozwiązanie pomoże przedstawicielom przemysłu napojowego stworzyć jeszcze bardziej wymyślne i zróżnicowane zamknięcia, które będą jednocześnie bardziej przyjazne dla użytkowników.


RE450MO jest nowym rozwiązaniem opartym na technologii Borealis. Wspomniane właściwości pozwalają na dostosowanie molekuł do potrzeb wartości łańcucha łączącego dobre parametry mechaniczne z dobrą przetwarzalnością.

Wytrzymałość, giętkość, łatwa integracja barw oraz właściwości organoleptyczne nowego gatunku dostarczają produkt zróżnicowany oraz rozpoznawany przez właścicieli poszczególnych znaków towarowych. Z kolei użytkownicy otrzymują atrakcyjne, bezpieczne i przyjazne w użyciu opakowanie.

Materiał nie zawiera wszelkiego typu dodatków, które mogłyby psuć naturalny smak napoju. Jest tez pozbawiony nieprzyjemnego zapachu produktów butelkowych. W swoich pracach inżynierowie Borealis za największy priorytet uznali utrzymanie naturalnego smaku i zapachu napoju.

To ważne, bo do niedawna organoleptyczne właściwości PE czyniły z niego jedyną opcją dla nakrętek używanych do smakowo wrażliwych napojów takich jak woda. RE450MO zawiera tymczasem ultra niskie poziomy lotnych związków organicznych dając materiał o wysokiej czystości. Testy pokazały, że pod względem doskonałego smaku oraz zapachu RE450MO w pełni dorównuje standardowych gatunkom PE używanym zwykle do nakrętek od napojów.

W zakresie designu RE450MO oferuje dobry przepływ i dobre wykonanie przegubowe. Jego przepływowa elastyczność dopuszcza wszechstronne wzory oparte na przezroczystości, półprzezroczystości, a także zabarwieniach. Zawiasy oraz łączniki od zamknięć mogą wytrzymywać naprężenia związane z wielokrotnym stosowaniem.

Czytaj więcej: Polipropylen (PP) 161