Rapid prototyping na żywo w Legnicy

Rapid prototyping na żywo w Legnicy
W najbliższy czwartek w Letia Business Center w Legnicy odbędzie się seminarium Rapid Prototyping - Technologia druku 3D. Będzie ono okazją do zapoznania się z nowoczesnymi drukarkami 3D oraz do wydrukowania gotowych przedmiotów. O możliwościach, jakie szybkie prototypowanie daje w przemyśle i życiu codziennym opowiedzą eksperci z Akademii Górniczo-Hutniczej oraz Politechniki Wrocławskiej.

- KGHM Letia Legnicki Park Technologiczny jako pierwszy w Legnicy oferuje usługę drukowania trójwymiarowego - mówi Marek Turek, prezes zarządu KGHM Letia Legnicki Park Technologiczny. - W Letia Business Center działa laboratorium Rapid Prototyping, w którym można wydrukować prototyp swojego nowego urządzenia, projekt konstrukcji lub pojedynczy jej element. Technika 3D pozwala przeprowadzić testy użyteczności nawet w początkowej fazie pracy nad projektem. Dzięki niej z łatwością można wyeliminować wady konstrukcyjne i błędy estetyczne, oszczędzając przy tym czas i pieniądze.

Już wkrótce, w ramach współpracy legnickiej spółki z firmą Solveere, w Letia Business Center otwarta zostanie ekspozycja trójwymiarowych drukarek firmy TierTime - od najmniejszych urządzeń po rozwiązania przemysłowe.

Udział w seminarium jest bezpłatny. Aby wziąć w nim udział należy wypełnić formularz dostępny na stronie www.letia.pl. Spotkanie rozpocznie się 13 lutego o godzinie 9.30 w Letia Business Center.