Recykling PET na Coke Live Music Festival

Recykling PET na Coke Live Music Festival
Coke Live Music Festival to jedna z najważniejszych imprez muzycznych w Polsce, która od początku swojego istnienia, czyli 2006 roku, przyciągnęła już przeszło 155 tys. młodych ludzi. 11 i 12 sierpnia już po raz siódmy Coke Live Music Festival dostarczy solidną dawkę dobrej muzyki i niezapomnianych wrażeń. Od 2009 roku wydarzeniu towarzyszy ciesząca się ogromną popularnością ekologiczna akcja Coca-Coli „nie zatrzymuj. przetwarzaj”, która edukuje młodzież na temat recyklingu i zachęca do segregacji odpadów.

Celem akcji Coca-Cola „nie zatrzymuj. przetwarzaj” jest popularyzacja segregacji odpadów oraz uświadamianie młodym ludziom, że każda plastikowa butelka PET nie jest odpadem, ale cennym surowcem i może mieć dalsze życie, dzięki przetworzeniu, np. w czapkę lub torbę. Na terenie festiwalu rozmieszczone zostaną specjalne punkty, w których zebrane plastikowe lub papierowe kubki po napojach, będzie można wymienić na unikalne gadżety Coca-Coli wykonane w 50% z przetworzonych butelek PET. W poprzednich latach w akcji ekologicznej „nie zatrzymuj. przetwarzaj” zbierano od 77% do około 90% wszystkich kubków dostarczonych na teren festiwalu. W tym roku każdy uczestnik akcji będzie mógł wymienić zgromadzone 50 kubków na torbę na ramię, 40 na koszulkę, 30 na czapeczką, a oddanie 20 kubków będzie nagradzane smyczą na szyję. Wszyscy chętni mogą także wziąć udział w związanych z ekologią zabawach, quizach i konkursach.

- Dzięki dotychczasowym sukcesom akcji „nie zatrzymuj. przetwarzaj” Coke Live Music Festival jest jednym z najczystszych festiwali w Polsce. Cieszymy się, że inspirujemy młodych ludzi do dbania o środowisko, jednocześnie dostarczając im pozytywnych emocji. W 2011 roku młodzież zebrała ponad 84% kubków po napojach z terenu festiwalu. W tym roku liczymy na podobne zainteresowanie naszą akcją. – powiedziała Beata Ptaszyńska-Jedynak, kierownik ds. kontaktów zewnętrznych i komunikacji w Coca-Cola Poland Services.

W wielu obszarach, deklarowana świadomość ekologiczna Polaków jest stosunkowo wysoka. 84 % osób biorących udział w badaniu Ministerstwa Środowiska uważa, że człowiek poprzez swoje indywidualne działania ma wpływ na stan zasobów naturalnych. Jednocześnie 45% Polaków deklaruje, że regularnie segreguje odpady, a 17%, że robi to sporadycznie. Oznacza to, że segregacją śmieci zajmuje się ponad 60% z nas. 84% osób twierdzi, że sortowanie śmieci powinno być obowiązkowe, a 94% uważa, że ich wywożenie w niedozwolone miejsca powinno być karane surowiej niż dotychczas. Świadomość ekologiczna Polaków przez ostatnie 3 lata bardzo dojrzała, w 2009 roku 45% Polaków w ogóle nie interesowało się zagadnieniami ekologicznymi.

Czytaj więcej: Recykling 422 Ekologia 249