Recykling Rejs 2014

Recykling Rejs 2014
Tegoroczna akcja "Recykling Rejs - odzyskuj tworzywa sztuczne" ma szczególny charakter, bowiem w tym roku podróżnik Dominik Dobrowolski po raz pierwszy wypłynie poza terytorium Polski. Trasa spływu, który odbywa się w dn. 27 czerwca - 12 lipca, wiedzie w tym roku z Warszawy w okolice Berlina. Podróż zakończy się na jeziorze Betzsee, gdzie będą się w tym czasie odbywać mistrzostwa Europy w sprintach kajakarskich. Podróżnik przemierzy odległość 1000 km, spływając Wisłą, Brdą, Notecią, Wartą, Odrą i Hawelą.

W czasie rejsu podczas spotkań z mediami i mieszkańcami nadrzecznych miast Dobrowolski promuje ideę odzysku i recyklingu tworzyw sztucznych oraz zachęca do zachowywania czystości w okolicach rzek. Spotkania zaplanowano w Warszawie, Płocku, Włocławku, Toruniu, Bydgoszczy oraz Gorzowie Wielkopolskim.

Akcja organizowana jest przez Fundację PlasticsEurope Polska jako jeden ze 185 projektów prowadzonych w ramach wysiłków zmierzających do ograniczenia zanieczyszczeń rzek i oceanów.

O trasie wyprawy, stanie polskich rzek oraz różnych aspektach recyklingu odpadów z tworzyw sztucznych opowiadają Dominik Dobrowolski oraz Kazimierz Borkowski, dyrektor Fundacji PlasticsEurope Polska.