Rekordowa frekwencja podczas DPS Forum 2016

Projektowanie na czas i wyróżnienie najzdolniejszych studentów

Każdy uczestnik konferencji mógł wziąć udział w konkursach, na przykład w MODELMANII, polegającej na jak najszybszym przeniesieniu modelu z dokumentacji 2D do 3D, czy konkursie zorganizowanym przez firmę Sansec. Zwycięzca, który w najkrótszym czasie złożył model robota w SOLIDWORKS 2017, wygrał MiP-a, robota sterowanego gestami.

Podczas DPS Forum ogłoszono też oficjalne wyniki największego i najbardziej prestiżowego konkursu dla młodych inżynierów - 15. edycję Studenckiego Konkursu Projektowego wygrał Michał Perek z Akademii Górniczo-Hutniczej. Jury doceniło jego projekt samochodu sportowego PD - ONE. Z kolei pierwsze miejsce w konkursie projektowym Projektanci do Wozu!, polegający na zaprojektowaniu wozu wsparcia bezpośredniego 2025 zajął Mateusz Rynkiewicz.

W tym roku nowością podczas forum było to, że strefa edukacyjna i biznesowa zostały połączone, konferencja stała się platformą umożliwiającą spotkanie się świata akademickiego ze światem biznesu.

- Dla przedsiębiorców była to okazja do poznania młodych i zdolnych inżynierów, być może przyszłych pracowników - mówi Adrian Czapla z działu edukacji DPS Software. - Z kolei studenci mogli zobaczyć, jak firmy wykorzystują najnowsze technologie i jak wygląda praca w tej branży.

W konferencji wzięli udział m.in. użytkownicy i przedstawiciele firm korzystających z oprogramowania SOLIDWORKS, wystawcy, akademicy i członkowie kół naukowych współpracujących z DPS Software.

DPS Forum 2016


DPS Software Sp. z o.o. jest wiodącym dostawcą usług doradczych i rozwiązań informatycznych klasy CAD/CAM/CAE/PDM/PLM wspomagających pracę projektantów, konstruktorów i technologów. Od 1997 roku firma skoncentrowana jest na wsparciu polskich przedsiębiorstw w zakresie oprogramowania do projektowania, wytwarzania, analiz inżynierskich oraz zarządzania dokumentacją. Firma jest pierwszym i największym w Polsce autoryzowanym dostawcą systemu parametrycznego modelowania bryłowo-powierzchniowego SOLIDWORKS. Portfolio firmy zawiera także oprogramowanie AlphaCam, Surfcam, SolidCAM, CabinetVision, SWOOD, DraftSight. DPS Software Polska specjalizuje się w tworzeniu i wspieraniu środowiska pracy inżynierów w oparciu o rozwinięte Centra Kompetencyjne, Centrum Wsparcia Technicznego oraz Centrum Szkoleniowe. Firma DPS Software Sp. z o.o. wchodzi w strukturę niemieckiej grupy kapitałowej DPS Software GmbH.

DPS Forum 2016