Rekordowy rok dla Grupy Wittmann

Rekordowy rok dla Grupy Wittmann

W ubiegłym roku fiskalnym Grupa Wittmann zrealizowała sprzedaż w wysokości 376 milionów euro, co stanowi trzecią najwyższą wartość w historii firmy. Liczba przyjmowanych zamówień osiągnęła najwyższy poziom w historii. Pomimo problemów z łańcuchem dostaw, które uniemożliwiają osiągnięcie jeszcze wyższych wyników sprzedaży, Grupa Wittmann patrzy w przyszłość z optymizmem. Ten optymizm znajduje również odzwierciedlenie w ciągłej działalności inwestycyjnej Grupy.

W firmie Wittmann Battenfeld w Kottingbrunn w 2021 r. rozpoczęto budowę nowej hali o powierzchni ponad 3000 m², w której znajdzie się w pełni zautomatyzowany magazyn regałów paletowych z 1700 miejscami składowania, obszar montażowy dla dużych i pionowych maszyn, a także nowy warsztat elektryczny. Większość prac budowlanych została już zakończona. Hala montażowa zostanie oddana do użytku pod koniec lipca, magazyn regałów paletowych oraz warsztat elektryczny do września będą pracowały na pełnych obrotach. Na dachu nowej hali montowany jest system solarny składający się z 1604 paneli o łącznej mocy 651,8 MWh rocznie.

3-hochregallager-high-bay-storage


Ponadto w kwietniu br. zakończono rozbudowę ośrodka badawczo-rozwojowego firmy Wittmann Technology GmbH, zlokalizowanego przy Percostrasse w Wiedniu. Większość nowych biur dla 40 programistów jest już zajęta.

Wittmann Battenfeld Deutschland GmbH inwestuje w oba swoje laboratoria techniczne zlokalizowane w Meinerzhagen i Norymberdze. W Meinerzhagen istniejące laboratorium techniczne jest rozbudowywane, aby od jesieni tego roku zaoferować klientom wystarczającą przestrzeń do testów odbiorczych w fabryce. Laboratorium techniczne znajdujące się w Norymberdze przechodzi całkowitą modernizację.

Kolejny duży projekt inwestycyjny jest w toku w USA. W maju 2022 r. oddano do użytku ostatni etap rozbudowy Zakładu 1 firmy Wittmann USA Inc. w Torrington, CT. Będzie to rozszerzenie o 1000 m² powierzchni pod systemy automatyki i kompletne gniazda do formowania wtryskowego, połączone z dalszymi zmianami konstrukcyjnymi, takimi jak instalacja solarna składająca się z 539 paneli o łącznej rocznej wydajności 322,9 MWh. Planowane są także dalsze rozbudowy sąsiedniego Zakładu 2.

Polska spółka zależna Wittmann, Wittmann Battenfeld Polska Sp. z oo nabyła działkę o powierzchni 16 400 m2 w Krze Duże, w pobliżu swojej obecnej lokalizacji. Trwają plany budowy nowego budynku handlowo-usługowego i szkoleniowego. Rozpoczęcie budowy zaplanowano na koniec I kwartału 2023 roku. Zakończenie ma nastąpić przed końcem 2023 roku.

2-sales-service-building-pl


Dla Michaela Wittmanna, dyrektora generalnego Grupy Wittmann, trwające inwestycje są ważnym krokiem w kierunku zapewnienia trwałego sukcesu firmy w nadchodzących latach.

Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia peryferyjne do przetwórstwa tworzyw sztucznych

Polska, 05-825 Grodzisk Mazowiecki, Radziejowicka 108, Adamowizna

Reportaże

Forum