Relacja Plastech.pl z Targów Metal Tools w Toruniu

Przy zastosowaniu profilowanych ściernic i specjalnego wyposażenia szlifierka umożliwia szlifowanie powierzchni profilowanych, kanałków, występów. Poprzeczny przesuw ściernicy może być ręczny lub automatyczny, napęd stołu jest hydrauliczny o bezstopniowej regulacji prędkości przesuwu. Powierzchnia robocza stołu szlifierki to 320x630 mm, posuwy robocze (wzdłużny stołu) osiągają wartość 1-30 m.min, posuwy robocze (poprzeczny sań) 0,3 – 40 mm/skok, a posuwy robocze (pionowy wrzeciennika) 0,002 - 0,08 mm/skok. Wymiary ściernicy to 300x63x127 mm. Maszyna waży 3400 kg.

W najbliższym sąsiedztwie stoiska Mexim urządziła się firma PHMET, mająca siedzibę również w Radwanicach pod Wrocławiem. Przejmowała dużą część osób oglądających wystawę Mexim. PHMET to firma usługowo - handlowa zajmująca się sprzedażą i serwisem urządzeń magnetycznych uznanych światowych producentów z grupy Walker Magnetic.

Targi Metal Tools w ToruniuDo Torunia przyjechała m.in. z frezarkami ręcznymi do otworów na stojaku elektromagnetycznym. Dysponowała kilkoma modelami, m.in. BR 30 oraz BR 50. Pierwszy z wymienionych, to frezarka ręczna do otworów. Daje możliwość pracy z frezami BUX (maksymalna średnica to 30 mm) oraz wiertłami mocowanymi w specjalnym uchwycie wiertarskim o średnicy 13 mm. Dla odmiany model BR 50, to frezarka ręczna do otwórów z możliwością pracy z frezami Bux o średnicy 50 mm oraz wiertłami stożkowymi o maksymalnej średnicy 23 mm.

Na Targach gościły osoby, które nie tylko chciały zapoznać się z ofertą wystawców, ale też takie, które szukały fachowych podpowiedzi.

Używam w pracy takiej tokarki - mówił Wiktor Pokornowski z Torunia, który trafił na stoisko zakładu Doradztwa Technicznego i marketingu „TOP” z Poręby koło Zawiercia i wskazywał na ustawioną na nim maszynę. – Przyszedłem zapytać się o szczegóły związane z jej modernizacją oraz pracą w zakresie obróbki małych średnic.

Urządzenie, które go interesowało - tokarka uniwersalna TOP 360 – charakteryzuje się sztywną konstrukcją, a jej maksymalna średnica przelotu nad łożem to 360 mm, z kolei maksymalna średnica przelotu nad suportem 225 mm.