Remondis przejmuje Contwin

Spółka Contwin GmbH z siedzibą w Kolonii zostanie przejęta przez Remondis AG & Co. KG. Właśnie podpisano umowy w tym zakresie, które musi jeszcze zatwierdzić niemiecki Urząd Antymonopolowy. Dotychczas spółka Contwin należała do Reclay GmbH. Po przejęciu nazwa Contwin zostanie zmieniona na Eko-Punkt GmbH. Pod tą nazwą Remondis organizuje już w licznych krajach europejskich zbiórkę i przetwarzanie odpadów opakowaniowych.

Wraz z przejęciem firmy Contwin Remondis będzie w stanie zbudować w Niemczech system zbiórki odpadów opakowaniowych, który obejmie cały kraj. Dzięki temu przedsiębiorstwo poszerzy swoją paletę usług. Strony postanowiły objąć cenę zakupu tajemnicą handlową.

Remondis posiada wieloletnie doświadczenie w tworzeniu systemów zbiórki selektywnej i zarządzaniu nimi. Eko-Punkt działa obecnie w Polsce, na Węgrzech, w Wielkiej Brytanii, Czechach i Słowacji. W całej Europie Eko-Punkt zbiera rocznie 100.000 ton odpadów opakowaniowych. Materiał ten poddawany jest przetwarzaniu, a zawarte w nim surowce wtórne zostają powtórnie skierowane do produkcji. Szczególnie zainteresowani ponadregionalnymi rozwiązaniami na rynku europejskim są producenci i importerzy (podmioty wprowadzające na rynek wyroby w opakowaniu), działający na arenie międzynarodowej. Eko-Punkt dysponuje międzynarodową siecią odzysku i systematycznie pracuje nad tym, aby rozszerzyć swoją działalność na całą Europę. Spektrum usług obejmować będzie logistykę zbiórki odpadów opakowaniowych na całym obszarze działania, następnie ich przetwarzanie i zbyt surowców wtórnych, a także sporządzanie dokumentacji ilościowej strumieni materiałowych.

Oferta Eko-Punkt w Niemczech skierowana jest do wszystkich producentów i dystrybutorów opakowań, których obowiązki w zakresie gospodarowania odpadami opakowaniowymi określone są w ustawie.

###


Remondis AG & Co. KG to jedno z największych prywatnych przedsiębiorstw usługowych sektora gospodarki wodnej i recyklingowej. Oddziały posiada w piętnastu krajach Unii Europejskiej, w Chinach, Japonii, na Tajwanie i w Australii. Przedsiębiorstwo zatrudnia blisko 15.000 pracowników i wypracowuje obroty w wysokości 2,2 mld Euro.

REMONDIS Sp. z o.o.
ul. 17 Stycznia 56
PL 02-146 WARSZAWA
tel. : +48 (0) 22 / 313 06 13
fax : +48 (0) 22 / 868 60 28
www: www.remondis.pl

Czytaj więcej: Przejęcia 183