Renomowany przetwórca tworzyw sztucznych przejął wrocławskie Roplasto

Koncern Spectus Window Systems przejął wrocławskiego producenta systemów okiennych, firmę Roplasto. Sumy transakcji nie ujawniono. Wiadomo jednak, że nabywca jest częścią Latium Group, prywatnej międzynarodowej grupy kapitałowej z obrotem 600 mln funtów rocznie. Oznacza to, że Roplasto trafiło w ręce jednej z największych międzynarodowych grup zajmujących się przetwórstwem tworzyw sztucznych.

Brytyjczycy od wielu miesięcy rozglądali się za partnerem w naszej części Europy. Ostatecznie zdecydowali się na Roplast, przedsiębiorstwo z 13 - letnim doświadczeniem.

Zlokalizowana we Wrocławiu fabryka może pochwalić się zdolnościami w zakresie wytłaczania na poziomie 20 tys. ton PVC rocznie. Materiałem stosowanym przy produkcji profili jest wysokoudarowe PVC. Dla właściwości fizyko - chemicznych i mechanicznych tego produktu istotny jest skład mieszanki surowcowej, z której wytwarzane są profile. Profile z PVC podczas produkcji okien i drzwi wzmacniane są, zgodnie z zaleceniami Roplasto, elementami ze stali ocynkowanej. Uszczelnienie wykonywane jest za pomocą uszczelek EPDM zgrzewalnych lub koekstrudowanych.

Za sprawą przejęcia od początku miesiąca Roplasto działa już jako Spectus Sp. z o.o. Brytyjczycy obiecali, że przeniosą swoją produkcję i linie technologiczne z Macclesfield do Wrocławia, w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Polska część Spectus będzie pełnić rolę dostawcy dla spółek dystrybucyjnych m.in. na Węgrzech, Słowacji i w Rumunii.

Spectus Window Systems jest częścią Latium Group, prywatnej międzynarodowej grupy kapitałowej. Latium Group z rocznym obrotem 600 mln funtów. To sprawia, że jest jedną z największych europejskich grup zajmujących się przetwórstwem tworzyw sztucznych oraz produkcją związaną z budownictwem.

Czytaj więcej: Inwestycje 718 Przejęcia 184