Rewolucyjne zamknięcie dla opakowań farmaceutycznych


- Naszym podstawowym zadaniem jest oferowanie branży farmaceutycznej wszystkiego co tylko możliwe z jednego źródła. Do tej pory to rozproszenie nie wpływało dobrze na produkt. Teraz natomiast optymalizuje produkcję i ułatwia producentom przebrnięcie przez procesy rejestracyjne - komentuje Burkhard Lingenberg, jeden z dyrektorów w koncernie Gerresheimer.

Duma produkowana jest w dwóch odsłonach, dla 30 i 50 ml opakowań. Oczywiście w tej serii zastosowano także pionierskie i opatentowane rozwiązanie "temper evident" dla opakowań. Oznacza ono możliwość sprawdzania, czy pojemnik był naruszony przed sprzedażą lub pierwszym użyciem.

Jak już wspomniano fachowcy są zgodni, że osiągnięcie Gerresheimera to wielki krok naprzód jeśli chodzi o rozwiązania w segmencie opakowań farmaceutycznych. Docenili produkt. Duma Twist Off została nagrodzona prestiżową nagrodą German Packaging Award 2007, przyznawaną przez niemiecki przemysł opakowaniowy. Została też wyróżniona tytułem World Star przez World Packaging Organisation (Światową Organizację Opakowań).

zamknięcie do opakowań farmaceutycznych Duma Twist off firmy Gerresheimer

Grupa Gerresheimer jest jednym z wiodących światowych producentów wysokiej jakości opakowań ze szkła i tworzyw sztucznych oraz rozwiązań systemowych. Posiada kilkadziesiąt zakładów produkcyjnych na całym świecie. - Wszechstronna oferta produktów dla branży farmaceutycznej jest zdecydowanie najważniejszym obszarem naszej działalności - podkreśla szefostwo koncernu.

Niemiecki producent oferuje opakowania i systemy dla branży farmaceutycznej takie jak: szkło odlewane i rurowe, systemy strzykawek jednorazowych, akcesoria do strzykawek, opakowania z tworzyw oraz zapewnia specjalistyczną obróbkę powierzchni.

Funkcjonuje oczywiście również na polskim rynku. Jest właścicielem Polfy Bolesławiec, która jakiś czas temu weszła w skład międzynarodowej grupy Gerresheimer. Polfa specjalizującej się w produkcji opakowań i systemów aplikacji do leków dla farmacji.