Robot firmy KUKA atrakcją otwarcia Igrzysk Paraolimpijskich 2016

Robot firmy KUKA atrakcją otwarcia Igrzysk Paraolimpijskich 2016
Podczas ceremonii otwarcia Letnich Igrzysk Olimpijskich 2016 Timo Boll, ambasador marki KUKA w Chinach, był chorążym reprezentacji Niemiec. Natomiast podczas ceremonii otwarcia Letnich Igrzysk Paraolimpijskich 2016 robot firmy KUKA tańczył z Amerykanką Amy Purdy do specjalnej muzyki wykonywanej przez Sérgio Mendesa.

Był to moment, który na bardzo długo pozostanie w sercach ludzi: ceremonia otwarcia 15. Letnich Igrzysk Paraolimpijskich. 7 września scena w Rio de Janeiro należała do osób niepełnosprawnych dokonujących nieprawdopodobnych rzeczy - oraz do tańczącego robota KUKA KR 210 R2700 F KR QUANTEC o dużej nośności.


W jaki sposób robot firmy KUKA trafił na scenę w Rio de Janeiro? Historia rozpoczyna się w maju 2015 r., kiedy to brazylijski oddział KUKA uczestniczył w targach FEIMAFE w centrum wystawienniczym Anhembi.

- Drugiego dnia, w środę, stałem przy naszym stoisku, do którego przyszły dwie osoby i zaczęły oglądać nasze roboty - powiedział Edouard Mekhalian, dyrektor zarządzający KUKA Roboter do Brasil Ltda. - Obserwowałem je z pewnej odległości i zauważyłem, że zatrzymały się przed robotem KR QUANTEC zamontowanym na wysięgniku o wysokości 2,20 m. Po przejściu do jednej z sal spotkań osoby te wyjaśniły mi, jaką organizację reprezentują: "CC2016" - Cerimônias Cariocas 2016. Była to brazylijska spółka odpowiedzialna za wszystkie ceremonie otwarcia i zamknięcia podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w 2016 r. w Rio de Janeiro.

Po kilku spotkaniach, przedstawieniu pomysłów i po szczegółowych dyskusjach podjęta została decyzja: robot KUKA KR QUANTEC będzie tańczyć z Amerykanką Amy Purdy na scenie podczas ceremonii otwarcia piętnastych Letnich Igrzysk Paraolimpijskich.

Piętnaste Letnie Igrzyska Paraolimpijskie odbywają się w Rio de Janeiro w Brazylii w dniach od 7 do 18 września. Ich motto brzmi: integracja jest ważniejsza niż podkreślanie różnic.

KUKA
Mario737
Mario737

Wysłany: 2016-09-09 12:57:22

Na Eurowizji też było ciekawie