Roboty Sepro dla przetwórców tworzyw

Roboty Sepro dla przetwórców… Spółka Sepro Robotique jest jednym z największych światowych producentów robotów współpracujących z wtryskarkami. Oferta firmy jest bogata, a wśród urządzeń szczególnie promowanych w ostatnim czasie znajdują się produkty z serii 5x oraz 6X Visual - pięcio- oraz sześcioosiowe roboty opracowane we współpracy z firmą Stäubli.

Nieco w cieniu tych dwóch linii znajdują się inne produkty Sepro, nieco może mniej spektakularne, ale prezentujące wysoką jakość oraz ciekawe technologicznie rozwiązania. Prezentujemy niżej dwa spośród nich.

Dwuramienny robot 5 CNC Axis Dual Arm, opracowany specjalnie z myślą o rynku azjatyckim, jest jednym z ciekawszych rozwiązań Sepro. Pracujące w pięciu osiach urządzenie zaopatrzone jest w dwa ramiona, z których jedno jest przeznaczone do przenoszenia elementów, drugie zaś do usuwania wlewków. Robot może pracować z wtryskarkami o sile zwarcia od 30 to 500 ton.

Drugim, technologicznie innowacyjnym produktem oferowanym przez Sepro Robotique, jest urządzenie Multi Inject. Przeznaczone jest do rozładunku wtryskarek z wtryskiem wielokomponentowym, zaopatrzonych w drugą, wertykalną jednostkę wtryskową. Dzięki specjalnej konstrukcji ramy robot dostosowuje się do pozycji pionowej jednostki wtryskowej. Urządzenie zaprojektowane zostało dla wtryskarek o sile zwarcia od 100 do 500 ton.

Więcej na temat tych dwóch urządzeń oraz o obecności firmy na rynku polskim opowiada w naszym materiale wideo Marcus Klaputek.


Czytaj więcej:
Roboty 203

Reportaże

Forum