Rohm and Haas wprowadza REACH

Rohm and Haas  wprowadza REACH
Firma Rohm and Haas osiągnęła pierwszy kluczowy etap, do którego zobowiązują ją przepisy Unii Europejskiej, znajdujące się w regulacji REACH. Firma ukończyła wstępną rejestrację ponad 700 substancji, które produkuje w UE lub je do niej importuje.

Na początku grudnia koncern ukończył wstępną rejestrację ponad 700 substancji, produkowanych lub importowanych do UE.

Brukselskie przepisy dotyczące rejestracji, oceny, zezwoleń i stosowanych ograniczeń w zakresie chemikaliów (REACH) weszły w życie w czerwcu 2007 r. Ich dwa nadrzędne cele mają na uwadze lepszą ochronę ludzkiego zdrowia i środowiska, przy jednoczesnym dalszym prowadzeniu konkurencyjności przemysłu chemicznego UE.

Zgodnie z zasadą “brak danych, brak obrotu” wszystkie przedsiębiorstwa produkujące lub importujące do UE więcej niż jedną tonę określonej substancji chemicznej rocznie są zobowiązane do jej rejestracji w centralnej bazie danych. W przypadku stosowania najbardziej niebezpiecznych substancji konieczne będzie zezwolenie.

- Aktywnie spełniamy wymagania, które nakładają na nas przepisy REACH - mówi Gray Wirth, prezes firmy Rohm and Haas na Europę, Środkowy Wschód i Afrykę. - Działanie oraz współpraca w otoczeniu przepisów takich jak REACH nie jest niczym nowym dla Rohm and Haas. Jest to dla nas normalna sytuacja. Niezależnie od tego gdzie działamy jest to zgodne także z naszymi podstawowymi wartościami, czyli bezpieczeństwem i środowiskiem. Weszliśmy w ten proces dobrze przygotowani. Wysiłek się opłacił, wszystkie nasze substancje zostały wstępnie zarejestrowane zgodnie z planem.

Prawdą jest, że regulacje REACH będą wpływały na tysiące chemikaliów, więc Rohm and Haas spodziewa się, że tylko stosunkowo niewielka ilość będzie wymagała szczególnej uwagi i zastąpienia przez firmę. W międzyczasie zgodnie z celami zrównoważonego rozwoju koncer spróbuje wyeliminować kwestionowane substancje ze swoich produktów, gdy jest to technicznie i ekonomicznie opłacalne.

- Regulacje REACH widzimy jako element przedstawiający nam możliwości rynkowe - dodaje Wirth. - Posiadamy technologię oraz zasoby, aby sprostać potrzebom rynku, które będą wynikały z przepisów REACH. Potrzeby te będą częścią naszych wysiłków w związku z innowacjami.Mario737
Mario737

Wysłany: 2009-02-04 12:15:35

hm..., ciekawe jak z regulacjami REACH sobie radzą Polskie firmy?