Rośnie obiekt targowy w Sosnowcu

Rośnie obiekt targowy w Sosnowcu
Spółka Expo Silesia, organizator m.in. wydarzeń targowych w Sosnowcu zwiększa swój obiekt wystawienniczy. Spółka organizuje m.in. przeznaczone dla branży tworzyw sztucznych targi RubPlast Expo.

Aktualnie trwają prace projektowe nad drugim etapem inwestycji Grupy Kapitałowej Kolporter. Po jego realizacji obiekt Expo Silesia w Sosnowcu będzie dysponował powierzchnią 43,5 tys. mkw. w połączonych ze sobą pawilonach wystawienniczych oraz 30 tys. mkw. zewnętrznej powierzchni ekspozycyjnej.

To znaczne zmiany, które sprawią, że będzie on z pewnością najnowocześniejszym obiektem tego typu w kraju. W tej chwili działające od niemal roku Centrum Targowo-Wystawiennicze Expo Silesia w Sosnowcu oferuje wystawcom 13 tys. mkw. powierzchni wystawienniczej w klimatyzowanym pawilonie oraz 20 tys. mkw. powierzchni zewnętrznej, a także parkingi na ponad tysiąc samochodów i centrum konferencyjne dla 400 słuchaczy.

Obiekt targowy w Sosnowcu z lotu ptaka

Po niespełna roku działalności Expo Silesia może pochwalić się 30 przeprowadzonymi imprezami: od eventów i wydarzeń o charakterze masowym, po wielkoprzemysłowe, międzynarodowe targi i specjalistyczne wystawy gospodarcze.

- Lokalizacja oraz charakter organizowanych wydarzeń sprawiają, że Expo Silesia staje się pomostem między Śląskiem, Małopolską, a okręgiem ostrawskim śląsko-morawskiego regionu w Republice Czeskiej. Z tego m.in. powodu podjęliśmy decyzję o otwarciu przedstawicielstwa w Ostrawie, które z powodzeniem działa od października - mówi Agnieszka Białas z firmy Kolporter Expo.

Ubiegły rok Expo Silesia zakończyło liczbą 100 tys. gości na organizowanych przez siebie imprezach. Wynajęło ponadto łącznie 100 tys. mkw. powierzchni ekspozycyjnej oraz gościło 3 tys. wystawców z Polski i zagranicy. Na wszystkie te liczby złożyło się 30 organizowanych wydarzeń. To wszystko sprawia, że obecnie Expo Silesia jest trzecim centrum wystawienniczym w Polsce. Na ten rok w obiekcie Expo Silesia zaplanowano już 40 wydarzeń o charakterze targowym, eventowym i konferencyjnym.

Czytaj więcej: Inwestycje 716 Targi 802