Rozmowa z Manfredem Geissem, Dyrektorem Zarządzającym firmy Geiss AG

Rozmowa z Manfredem Geissem, Dyrektorem Zarządzającym firmy Geiss AG
Termoformowanie w branży tworzyw sztucznych bywa dość skomplikowanym procesem. Bez wątpienia jednak nie ma ono tajemnic przed specjalistami z niemieckiej firmy Geiss AG. Prezentujemy rozmowę z Manfredem Geissem, Dyrektorem Zarządzającym firmy Geiss AG, której wyłącznym przedstawicielem w Polsce jest KMP Plastics.

Proszę o przedstawienie firmy Geiss AG.
Manfred Geiss: - Na całym świecie jesteśmy jedynymi specjalistami, którzy mogą zaoferować kompletne rozwiązanie w dziedzinie termoformowania. Nasze linie obejmują projekt i wykonanie maszyny do termoformowania, centrum CNC do obcinania, wykonanie formy jak również prototypu produktu. Zgodnie z prawdą zawartą w naszym logo „one step ahead” rozwiązujemy zadania na jutro już dziś. To twierdzenie poparte jest naszym rozwojem oraz wieloma opatentowanymi rozwiązaniami. Dzięki wykwalifikowanemu i zaangażowanemu personelowi możliwy jest konsekwentny postęp. Odpowiednio przeszkolony personel oraz wysoki stosunek ilości zatrudnionych inżynierów mówi sam za siebie. Z naszego punktu widzenia innowacyjna myśl wymaga ludzi z wysoką świadomością techniczną know-how.

Manfred Geiss

Na co więc konkretnie mogą liczyć użytkownicy urządzeń państwa firmy?
Klienci Geiss mogą polegać na naszej wiedzy specjalistycznej know-how: możemy dostarczyć specjalne rozwiązania określone podczas konsultacji z naszymi specjalistami na podstawie wymagań technicznych oraz analizy inwestycyjnej. Dostarczamy kalkulacje na maszyny szybko i kompleksowo w różnych rozmiarach i opcjach: parametryczne projektowanie umożliwia stworzenie maszyny niemalże w każdym rozmiarze. Halogenowe elementy grzejne, system płyt z regulowanym oknem, mocujący system ramowy oraz centra obróbkowe CNC stanowią uzupełnienie naszej oferty. Ciągły rozwój, wysokiej wydajności systemy CAD, wewnętrzne wytwarzanie modeli oraz form dla formowania próżniowego na naszych maszynach CNC – wspierane zintegrowanym systemem komputerowym odpowiada wymaganiom naszych klientów. Stosujemy 3- i 5-osiowe frezarki, maszyny do cięcia laserem, roboty do spawania a nasz poziom wykorzystania parku maszynowego jest zoptymalizowany i przygotowany na dalszy rozwój.

Jakość Geissa jest punktem odniesienia w technologii termoformowania a naszym celem jest być zawsze jeden krok przed naszą konkurencją.

Firma Maschinenfabrik Georg Geiss powstała 61 lat temu. Jakie były jej początki, dlaczego akurat Georg Geiss postawił na tę branżę?

Mój ojciec Georg Geiss zaczynał swoja działalność jako producent form oraz prototypów. Po II Wojnie Światowej, kiedy wiele fabryk zostało zlikwidowanych zauważył ona duże zapotrzebowanie na modele. Podczas prowadzenia swojej działalności nawiązał współpracę z jednym z pierwszych termoformierzy, który próbował wyprodukować wnętrze lodówki z termoplastu. Mój ojciec wykonał wówczas formy do tej produkcji. Po kilku latach, w 1962 roku rozpoczął budowę swojej pierwszej maszyny do termoformowania.


Maszyny do termoformowania, Frezarki CNC, Wytłaczarki 2-ślimakowe współbieżne, Peryferia: dozowniki
 

Aktualizacja

Maszyny do termoformowania, Frezarki CNC, Wytłaczarki 2-ślimakowe współbieżne, Peryferia: dozowniki, podajniki, termostaty, chillery, rotametry

Polska